Avatar uživatele
PepasAvalonu

Umíte rozdělat oheň s pomocí ledu?

Zkoušeli jste to?
Neexistuje jiný způsob, jak takhle v tuhé zimě rozdělat oheň přírodní cestou? Protože tamta metoda vyžaduje dobré podmínky, především jasný sluneční svit. Ale co když je velký mráz, je noc nebo je Slunce několik týdnů ukryto pod mraky a mlhou. Jak si pak člověk rozdělá oheň, aby neumrzl, když z nějakého důvodu bydlí někde na Sibiři? Kameny to asi nepůjde, to by v tuhém mrazu oheň nerozdělalo, pravděpodobnější už je třením dřeva o sebe za pomocí klůcku a tenčího dřeva. Ale ani zde není velká šance na rozdělání ohně. Znáte jiné způsoby?
Žádné sirky, žádný zapalovač ani nic podobného.

A jinak, je lepší s tou ledovou metodou menší nebo větší kus ledu? Řekl bych, že chvíli trvá než oheň vznítí a ten menší kus by se do té doby mohl v rukou roztopit. Ale s větším kusem zase chvíli potrvá než bude dobře průsvitný, nejlepší je zahřát ho o vlastní tělo, ale to je pak, buď, anebo. Buď se mi ten oheň rozdělat povede, anebo umrznu.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zkoušel jsem to několikrát. I se povedlo. Je to však náročné na přípravu a okolní podmínky. Daleko spolehlivější je tření dřev, popřípadě ocílka a pazourek, nebo dnes se hojně používá křesadlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Midoc

Rozdělat oheň pomocí luku a suchého materiálu, dřeva.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
EKSOT123

Tím třením dřeva, není tak snadné, chce to trochu fištrónu. Ale když se to naučíš, tak je to úplná brnkačka i ve velkém mrazu. Koukni na videa Youtube, je jich tam dost. A tím ledem mě to není jasné, to jako by se musel osekat do tvaru čočky nebo jak?

před 1139 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Nemusí se to osekat, prostě nechat roztát rukama, aby to bylo takové placatější a průsvitné, pak jen nasměrovat paprsky a čekat.

před 1139 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek