Rokio

Umíte nějaké exotické jazyky? Pokud ano, které?

Já umím například několik desítek japonských slov.

Odpovědi
Drap

Neumím, ale snažím se naučit lakotštinu.

RyuzakiKate

Taky znám pár slov a vět z japonštiny – to se snadno stane asi každýmu, kdo sleduje/sledoval anime. Jednu dobu jsem se chtěla naučit finsky, pak zase estonsky, ale vždycky to skončilo jen u pár základních slov jako „dobrý den“ a podobně.

led

Záleží od toho, čo považujete za exotický jazyk.
Stalo sa mi napríklad, že sa ma občas na cestách pýtali, v akom exotickom jazyku to rozprávam? (slovenčina a čeština je tiež napríklad pre japoncov exotická reč)

Kelt

no, nedá se říci uměl, nějakou dobu mne to zajímalo. Zkoušel jsem korejštinu – ta je pochopitelná a zvládnutelná i pro samouka, trochu jsem dělal japonštinu – i to se dá, ještě znám několik výrazů. Čínštinu jsem nechal, protože mi dělaly problém podobné slabiky. Nyní dělám hebrejštinu a arabštinu, které mají logiku a jsou snadnější než evropské jazyky. A nesmím zapomenout na romštinu. Ovšem uvádět tyto jazyky jako exotické se mi zdá divné.

Dismas

Co bereš jako exotický jazyk?