Avatar uživatele
Drap

Umíte ještě vyrobit píšťalku z vrbového proutku ?

Jako kluci jsme v této době vždy začínali dělat z vrby píšťalky. Umíto to ještě ? Třeba aby jste to mohli naučit své děti a vnuky ?
Doplňuji:
Osobně mně velice překvapilo, že většina dnešních dětí ani netuší, že to lze. Marně přemýšlím o tom, co dělají jejich otcové a dědové. Že by to už zapoměli ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, anonym, johana 56, suaeda, Tom20, zl@tk@, veruska, anonym před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Umím, je to veeelmi jednoduché. Umění je vybrat pouze správný proutek, ve správném čase )) I když to nějak jde skoro vždycky. Naučil jsem to většinu dětí z okolí a byl až překvapivý zájem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ještě ne…ale až tady přestane sněžit s děštem,vyrazím k vrbě, návod,chuť a vzpomínky na tatínka mám,díky za dobrý nápad a inspiraci jak pobavit vnučku..:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Starší bratr byl na tohle odborník. Jako holku mne učil všechny klučičiny, lumpárny a podobně, co uměl sám. Takže i píšťaličky jsme spolu vyráběli. Já otloukala a on měl na starosti „odborné práce“. Pár let jsme s každým jarem pískali „o duši“ a máma s babičkou nás vyhazovaly, ať si jdeme hrát ven.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jo,jo,umím,ale kde sehnat rybičku,ha?! Kluky jsem to naučil,ale nenaučil jsem je plést tatar,bo to sám neumím.Kdysi dávno jsem pletl tatar z bužírky a že to holky bolelo nemusím psát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zl@tk@

Dokonce to umím i já. A pískááááá . Přeji hezké Velikonoce všem dobrým lidem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek