Avatar uživatele
Drap

Umíte ještě udělat píšťalku z vrbového proutku? Kdy jste ji dělali naposled?

Vím , že tato otázka už tady byla, je to ale dávno, lidé se vyměnili. Dnes jsem jich ač ne moc rád dělal asi 30. Je až zarážející, že většina rodičů ani netuší že to jde a pro děti je to malý zázrak. Přitom je to tak snadné a jako kluci jsme to dělávali každé jaro. Škoda, že podobné věci neučíme děti. Rozvíjí se tím ohromně drobná motorika, představivost a pokud se dítěti podaří, tak vzroste i sebevědomí.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, zjentek, hapiky, aliendrone před 1837 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Před 55.lety jsme je dělali a otloukali.
Otloukej se píšťaličko vrbová
nebudeš-li se otloukati, budu na tě žalovati
císaři pánu, děravému džbánu.

Dnes bych to už nesvedl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Přiznám se, že mě to nikdy nenapadlo. Dělal jsem všelicos, ale píšťalky ne. Praky, luky, draky, letadélka, petardy ze zápalek…Dnes mi zbyly jen ty draky.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já už ji neumím. Vše okolo vlastních schopností a dovedností dnes máme uloženo na YouTube, takže proč nemít hlavu „čistou“? Chci vlastní píšťalku? Proč ne? Chňapnu laptop a vyjdu do zahrady, vrbu i bez mám hned u chatky, kde tvořím. Samotná výroba- chvíle. Chci řehtačku či pomlázku?? Žádný problém. Ovšem YT postupy si opětovně neosvojuji, letos jsem zakoupil nějaký pentle i spolehlivou pomlázku https://pamlsky-pro-psy.heureka.cz/tri­xie-suseny-penis-70-80cm/specifika­ce/#section

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Neumím to. Nejsem manuálně zručný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

LOL! U mne došlo k zanedbání výuky, výuku píšťaličky děda přeskočil rovnou k pořádnému kaťáku! Ten jsme zkoušeli na prkně za stodolu, dodnes si pamatuji konsternovaný výraz mutter (na dědu si netroufla)! ;) :D :D Vati tomu nasadil korunu, když se nachomýtl, začal kritizovat a ukazovat, jak se to má „dělat správně“, máti málem ranila mrtvice! :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Umím. Naučil mě to děda, já jsem to naučil vnoučata.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Drape, podotázka (nebo co to je) je vyjádřena tak šetrně a s takovým jemnocitem, že si ode mne vysloužila hvězdičku… tos psal ty???

před 1837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Psal jsem to já, ale nepřipadá mě to jako něco zvláštního. Tak jsem to vlastně cítil po dnešku.

před 1837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Musím se podívat na tvé dnešní odpovědi na otázky… jestli měly takovou hloubku (;

před 1837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Dnes toho moc nenajdeš. Od rána jsem dělal právě ty píšťalky.

před 1837 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

(; …aha

před 1837 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek