kapka

Umíte dobře slovensky?

Kdo chodí nebo se třeba chystá na Odpovědi.sk a je čech, umí mi odpovědět bez překladače na kontrolní otázku? Co znamená, když řeknu : „Žena potratila klúčika“
Doplňuji:
Čerpala jsem z knihy Vtipná čeština, tak doufám, že je tam správně „klúčika“. Ta žena opravdu ztratila klíček.

Nejlepší odpověď
Bumbes

ztratila klíček
Doplňuji:
Veď preto je treba vedieť hovoriť po slovensky.

Další odpovědi
aramah

Já jsem přesvědčena, že si tyto dva národy rozumí i bez překladače,

quentos

slovenštinu celkem zvládám, za mládí jsem čítával časopisy celé psané slovensky, ale tu větu jsem nedešifroval, zmátla mě ta životná koncovka (určitě tam v tom čtvrtém pádě bude?? Viděl bych to na „klúčik“)

Jahoda

Jsem poloviční slovenka, ale nemohu říci, že bych na 100% uměla dobře slovensky. Takový expert nejsem 🙂 Když si s nějaký slůvkem nejsem jistá, použiji překladač. Ale ani ten nezaručí, že to bude přeloženo bez chyby… ☹

SinceX

Žena potratila kluka? :D

PostApMan

Ty překladače jsou na nic, furt mi nedocházelo jak mohla potratit klíček…