ABCDEFGHRT

Umíte dát tyto slovesa do perfekta v němčině?

Potřebovala bych tyto slovesa v němčině dát do prefekta, nějak jsem to udělala, ale nevím jestli někde není chyba. Kdybyste jí někdo našel, tak dejte vědět, děkuji. Poradíte někdo prosím?
abfahren – sind abgefahren
aussteigen – haben ausgesteigen
sitzen – haben gesessen
sehen – haben gesehen
abgeben – haben ?????
nehmen- haben genommen
verstehen – haben verstanden
zuruckfahren – sind ??????

Nejlepší odpověď
quentos

chyba je u ausgestiegen – jedná se o sloveso pohybu, pomocné sloveso je tedy sein. Zurückfahren – naučte se vidět mezi slovesy podobnost, smrskne se vám pak značně jejich počet. Po odloučení předpony se s ním zachází stejně jako s fahren > zurückgefahren sein. U abgeben je „haben abgegeben“.
Ještě počkejte na zdatnějšího němčináře.

Další odpovědi
MK44

Jen doplním, studentko, to, co je jistě jen překlep, ale pan profesor by si na něm rád zgustnul:

Ich bin ausgestiegen. Tedy v infinitivu je -EI- , v příčestí -IE- .

ivzez

Správně už odpověděl Quentos.

Pozor na změnu kmenové smaohlásky u silných sloves.
aussteigen ► stieg aus ► ausgestiegen sein

U slovesa abgeben tě zřejmě plete, že by za sebou mělo být dvakrát „ge“.
Ale je to v pořádku.
abgeben ► gab ab ► abgegeben haben

____

Jenom nerozumím tomu, že od slovesa abfahren dokážeš tvar
příčestí minulého vytvořit správně a u slovesa zurückfahren ne.

Radši tedy připomenu tvorbu příčestí u sloves s odlučitelonou předponou:
předpona + ge + příčestí (kmen)
ab + ge + fahren
zurück + ge + fahren
aus + ge + stiegen

_____
Pozor i na češtinu:
Kdybyste ji (4. pád ► krátce) někdo našel…

Agneta

quentos >>> na mně nečekat, já řeším jen neřešitelné nejtěžší případy, na tohle nemám čas, ta musí být asi dost natvrdlá, když jí tohle nejde:DDD

ivzez

Agneto, co se děje?
Tak milá dívka a takhle se kaboní
(už pár dnů)?

quentos

však tady nejste jediná zdatnější němčinářka :{)>