Avatar uživatele
Deli

Umíte couvat s vlekem? (Já ne 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Andělé, Kerberus, tom004, anonym, fcoop před 4548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

JIná odpověď...

Záleží na tom,s jakým vlekem.S vlekem s jednou nápravou,to není problém.Couvat s vlekem se dvěma nápravami,to už vyžaduje dost praxe.S prvním nemám problém,s druhým,to už bych problém měl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

S vlekem necouvám ani metr!

Jeste jsem nezkousela a asi bych ani neumela. Ale obcas me pujci znamej novou dodavku Citroen Jumper . Jede ale se mnou. Jen si to chci zkouset. Do mesta ale ne. Jen na parkoviste nejblizsiho obchodaku. 🙂 Ale pry si nejak moc najizdim.
Deli , takze sloupky u vasich vrat uz nemate ? 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

Zacouvám všude, ale na mnoho pokusů.

Raději couvám s vlekem za náklaďákem, než s osobákem,,,ale zatím jsem vždy zvládla i to,,,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

JIná odpověď...

V autoškole jsem s vlekem nejela ani rovně dopředu a potom v praxi jsem to zatím nepotřebovala.
Ale až to přijde a budu to potřebovat, budu to muset vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

JIná odpověď...

Couval jsem s vlekem jen jednou, a jelikož jsem přitom nic nerozbil, konstatuju že to umím :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zacouvám všude, ale na mnoho pokusů.

Někdy na více pokusů, někdy to sfouknu rovnou intuitivně. Fígl je v opačném rejdu než při couvání bez vleku. Ale protože se s vlekem jezdí jen ojediněle, bravuru zvládá málokdo, možná kromě profíků a dle diskuze dokonalý Delin mužíček.
Vzhledem ke sklonům Deli je otázka, zda se nejedná jen o záminku jak oslovovat cizí galantní muže? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

JIná odpověď...

Bravurně asi ne ale byla jsem donucena couvat. Hlavně když něco kupuji(dlaždice a jiné) :D
Nikoho jsem neohrozila tak asi jo ale nerada jezdím s vozíkem.:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

JIná odpověď...

Jak kdy a záležín i s jakým vlekem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Mnohdy je jednodušší vlek odpojit a strčit ručně :-)

Mnohdy je skutečně jednodušší lehký vlek zacouvat ručně. Zejména když se couvá podle zrcátek a do ostřejšího úhlu než je 90°.
Couvám celkem nerad, zejména když je to v místech kde se motají lidi.S přívěsem za osobák nemám problém zacouvat mezi auta k chodníku, někdy i několik stovek metrů, když se dopředu už nedá jet. Když bylo potřeba, tak jsem odcouval i s dvěma valníky spřaženými do soupravy. Ale jen několik desítek metrů.
Couvání s přívěsem či valníkem není nic složitého, ale couvání opravdu nerad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

JIná odpověď...

nikdy jsem to nezkoušela

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Mnohdy je jednodušší vlek odpojit a strčit ručně :-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
baghira

Mimochodem – před lety jsem se učil řídit i lokomotivu, takže můžu prohlásit, že umím couvat i s vlakem :DDD

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Deli

Pro -iv- : já jezdím s vlekem jen dopředu, když musím couvat, napřed promyslím všechny možnosti, jak to třeba objet, pak zvážím možnost odpojení vleku, následně zkusím manžela, který zacouvá se vším všude zcela hladce. Není-li manžel v dosahu, zkusím jiné muže, kteří jsou na blízku. Přitom se samotným vozem couvám bez potíží, i s dodávkou. I po městě… Teď mám os. auto s park.senzory a to je úplná pohádka…

Sloupky u naší hradby jsou v pořádku, jednak jsem zatím s vlekem do zahrady necouvala, jednak manžel postavil vrata o bezmála pětimetrové šíři – bez potíží k nám zacouvá i tatra (ne celá, tolik místa na zahradě nemáme, ale když jsme naváželi zeminu, vcouvala nám tatra dovnitř úplně bez potíží:-)

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

🙂

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek