Deli

Umíte couvat s vlekem? (Já ne 🙂

Nejlepší odpověď
tom004

JIná odpověď...

Záleží na tom,s jakým vlekem.S vlekem s jednou nápravou,to není problém.Couvat s vlekem se dvěma nápravami,to už vyžaduje dost praxe.S prvním nemám problém,s druhým,to už bych problém měl.

Další odpovědi
anonym

S vlekem necouvám ani metr!

Jeste jsem nezkousela a asi bych ani neumela. Ale obcas me pujci znamej novou dodavku Citroen Jumper . Jede ale se mnou. Jen si to chci zkouset. Do mesta ale ne. Jen na parkoviste nejblizsiho obchodaku. 🙂 Ale pry si nejak moc najizdim.
Deli , takze sloupky u vasich vrat uz nemate ? 🙂 -iv-

kropitko

Zacouvám všude, ale na mnoho pokusů.

Raději couvám s vlekem za náklaďákem, než s osobákem,,,ale zatím jsem vždy zvládla i to,,,

ReHu

JIná odpověď...

V autoškole jsem s vlekem nejela ani rovně dopředu a potom v praxi jsem to zatím nepotřebovala.
Ale až to přijde a budu to potřebovat, budu to muset vyzkoušet.

baghira

JIná odpověď...

Couval jsem s vlekem jen jednou, a jelikož jsem přitom nic nerozbil, konstatuju že to umím :))

anonym

Zacouvám všude, ale na mnoho pokusů.

Někdy na více pokusů, někdy to sfouknu rovnou intuitivně. Fígl je v opačném rejdu než při couvání bez vleku. Ale protože se s vlekem jezdí jen ojediněle, bravuru zvládá málokdo, možná kromě profíků a dle diskuze dokonalý Delin mužíček.
Vzhledem ke sklonům Deli je otázka, zda se nejedná jen o záminku jak oslovovat cizí galantní muže? 🙂

aramah

JIná odpověď...

Bravurně asi ne ale byla jsem donucena couvat. Hlavně když něco kupuji(dlaždice a jiné) :D
Nikoho jsem neohrozila tak asi jo ale nerada jezdím s vozíkem.:D

Drap

JIná odpověď...

Jak kdy a záležín i s jakým vlekem.

venkovan

Mnohdy je jednodušší vlek odpojit a strčit ručně :-)

Mnohdy je skutečně jednodušší lehký vlek zacouvat ručně. Zejména když se couvá podle zrcátek a do ostřejšího úhlu než je 90°.
Couvám celkem nerad, zejména když je to v místech kde se motají lidi.S přívěsem za osobák nemám problém zacouvat mezi auta k chodníku, někdy i několik stovek metrů, když se dopředu už nedá jet. Když bylo potřeba, tak jsem odcouval i s dvěma valníky spřaženými do soupravy. Ale jen několik desítek metrů.
Couvání s přívěsem či valníkem není nic složitého, ale couvání opravdu nerad.

samicek333

JIná odpověď...

nikdy jsem to nezkoušela

Jikra

Mnohdy je jednodušší vlek odpojit a strčit ručně :-)

baghira

Mimochodem – před lety jsem se učil řídit i lokomotivu, takže můžu prohlásit, že umím couvat i s vlakem :DDD

Deli

Pro -iv- : já jezdím s vlekem jen dopředu, když musím couvat, napřed promyslím všechny možnosti, jak to třeba objet, pak zvážím možnost odpojení vleku, následně zkusím manžela, který zacouvá se vším všude zcela hladce. Není-li manžel v dosahu, zkusím jiné muže, kteří jsou na blízku. Přitom se samotným vozem couvám bez potíží, i s dodávkou. I po městě… Teď mám os. auto s park.senzory a to je úplná pohádka…

Sloupky u naší hradby jsou v pořádku, jednak jsem zatím s vlekem do zahrady necouvala, jednak manžel postavil vrata o bezmála pětimetrové šíři – bez potíží k nám zacouvá i tatra (ne celá, tolik místa na zahradě nemáme, ale když jsme naváželi zeminu, vcouvala nám tatra dovnitř úplně bez potíží:-)

anonym

🙂