gecco

Umíte ´čepovat´ pivo?

  1. z kegu
  2. z tanku
  3. z něčeho jiného? – dneska už…

😉
Tak, aby chutnalo pivařům…

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jo, jo, to bejvávaly časy, když se ještě narážely sudy a čepovalo pivo, dneska s těma moderníma kohoutkama to dokáže skoro každej debil, jo a to nemluvim vo tlačení vzduchem a dnešním plynem … jo, natočit jo, ale načepovat ne: http://www.piv­nici.cz/clanek/pi­vo-se-toci-nebo-cepuje/ …

Další odpovědi
Kepler

Párkrát jsem si to zkusil z kegu a docela mi to šlo, pěkně po sklenici. Málem jedním vrzem, ale nakonec to bývalo na dva. Na míru nikdo nekoukal, páč jsme se na štěně všichni složili 🙂

dubraro

Neumím, využívám služeb odborníků.

zjentek

Když mně půjčíš 32ku klíč, tak je to brnkačka, nuda.. ;)

hapiky

Čepovat ne, ale pít, to mi jde výborně, no chuť na pivo naučí i Dalibora housti.

iceT

Kdysi jo, dnes už spíš ne a i z kegu i z tanku.

Emefej

Z kegu bez problémů, manželka měla 14 let v pronájmu hospodu na horách. Něco už jsem natočil.

ten který je

Jednou jsem čepoval z kegu.To už je ale skoro přes třicet let dávno,když se ožral výčepák do němoty a já se ujal z jeho pověření obsluhy.Dle osazenstva mi to šlo,ale ti nebyli také střízliví a tak by odkývali všechno.:-)

Klaproth

Umím. Jistý čas jsem v hospodě pracoval, dodnes občas pomáhám točit při větších akcích u nás v hospodě.

ivzez

Kdysi jsem si vyzkoušela (a celkem mi to šlo)
v jedné restauraci čepovat pivo, tipuji, že to bylo
ještě z klasického sudu.

  1. + b) → nevím, co to je…

Kepler

gecco: z tanku bych uměl čepovat taky, ale jenom naftu 🙂

gecco

McMerkurion: šak sa ptám na „čepované“…
😉

Mc Merkurion

… dneska by bylo barbarství (proto to pijou jen v zaostalých státech a usa) pít přelejvané/če­pované/ pivo, viz odkaz pro vysvětlení pojmu … a narazit sud a vytočit jej je rozdíl v porovnání s kegem …