Vrátný

Umístění kurzoru ve Wordu-znova

Omylem se asi zamknula otázka a tak ji pokládám znova jako nedořešenou.
Mám soubor .doc a do tohoto často dopisuji nějaké poznámky. Vždy po otevření se nastaví kurzor na začátek textu. Je někomu znám postup jak zajistit aby po opětném otevření souboru .doc byl kurzor tam, kde se skončilo poslední psaní? Na konec textu se to provede Ctrl+End. Jak ale stabilizovat kurzor aby po otevření textového souboru bylo možno psát např. uprostřed- Tam, kde se skončilo a ne aby se kurzor objevil na začátku textu. Stále hledat kde jsem naposledy psal zdržuje při častém otevírání souboru.

Odpovědi
cochee

Prosím odpověď do diskuze: moje rada nefungovala? Automaticky po otevření to asi nejde, ale nalézt záložku je (ve verzi Word2003) otázkou vjetí do menu a dvojího či trojího kliknutí (menu Vložit/Záložka…). Pokud máte Office novější, s prostředím Ribbon (2007 a novější), neřeknu vám přesně, kde to najít, ale je to celkem primitivní funkce a moc bych se divil, kdyby ji Microsoft do novějších verzí neimplementoval.

Otázka se zamkne, pokud jednu z odpovědí nominujete.

Vrátný

Tak jsem to vyzkoušel a jde to jak píšete. Je to ale zase několik manipulací a otevírat okno. V tom případě je to skoro totéž jako když si dole v textu udělám velkou mezeru nebo ozačím řádek červeně nebo si dám veliké písmo a tak to snadno uvidím a je možno tam kurzorem najet. Toto řešení ale nesplňuje úplně záměr pokud v mém případě mám soubor na ploše a mnohokrát ho otevírám. Potřebuji po novém otevření psát tam, kde jsem přestal.
Další ještě vychytávka: Jsou otevřeny 2 soubory a vyberu několik řádků označením. Pokud se přepnu do druhého souboru tak označené řádky zmizí. Pokud je hustý text je obtížné při přepnutí zpět zase najít dříve označené místo. Pokud by nebylo jasné moje vysvětlení udejte email a pošlu kopie zobrazení. Jinak dík za ochotu.

cochee

Vychytávka č. 2 je velmi jasná, ale řešení není, to je vlastnost, nikoliv chyba 🙂 ale ta záložka by to asi vyřešila stejně jako případ 1. Mám už na to vše pak jen jeden nápad a to, že na to vytvoření záložky a poté její vyvolání si uděláte makro. Pak celou akci redukujete na nějakou trojkombinaci či dvojkombinaci kláves (Ctrl(-Shift)-něco).