darysa

Umístění dopravní značky

Dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel“ nedovolý nákladnímu autu vjet do uličky kde je více obytných domů,objednali jsme kontejner,který se k nám pro toto nedostal.Je tato značka umístěna na správném místě?Policie ČR tvrdí,že ano!Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lencis

Pro vjezd do míst, kde to dopravní značení nedovoluje lze v těchto případech zažádat o povolenku. Stojí to pár korun a pokud udáte důvod není s tím sebemenší problém. Povolenka se vystavuje na určité místo, den a čas, je jednorázová, stačí abyste ji měli pro případ setkání s policií k nahlédnutí.

Další odpovědi
anetadela1

Dle mého názoru má policie pravdu. Bylo by vhodné doplnit tuto zančku o dodatkovou „Neplatí pro dopravní obsluhu“.

standa

Stávající značka je nepochybně umístěna správně.

Ale pokud máte praktické připomínky k jejímu obsahu (jak uvádíte v dotazu), tak doporučuji, abyste se obratil na příslušný úřad (Odbor dopravně-správních agend městských úřadů) s NÁVRHEM na změnu dopravního značení. K podání návrhu jste podle zákona oprávněn a ´úřad´ vám poté musí v určité lhůtě (bohužel lhůtu neznám) odpovědět.