Rokio

Umí z vás někdo španělsky? Jak vám jde gramatika a kolik ovládáte španělských slovíček?

Já gramatiku v podstatě vůbec neumím, ale ovládám nějaké základní fráze a skoro 100 španělských slovíček.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Španělština je krásný jazyk. Učila jsem se ji ve škole nepovinně, volitelně, a o to raději. Není těžká, a ty základy z latiny tam hodně prosvítají. Domluvím se tak, že si koupím, co potřebuji, dostanu se, kam potřebuji, a jsem k lidem zdvořilá.

Další odpovědi
Kelt

Zvládl jsem toho hodně, mám naposlouchané učebnice španělštiny a když si je pustím, tak vím, o co jde. Je to celkem lehký jazyk, ale nemám motivaci se ho učit. Když jsem byl na Mallorce, tak jsem dokázal běžně komunikovat v přítomném čase. Momentálně mne lákají jiné jazyky. No a když na někoho promluvím španělsky, tak si to pamatuje a za dva roky mne taky osloví španělsky. Ale abych se nechválil, tak v porovnání s tebou tu gramatiku trochu umím, tedy teoreticky, umím tvořit věty a znám několik set slovíček. Ale spíše pasivně. Je ale úžasné, když promluvím na španělsky mluvící, tak si mne hned považují. Takoví anglicky mluvící jen odpoví.

quentos

Vůbec. Vzpomněl bych si tak na deset slovíček – z dovolené ve Španělsku cca před 20 lety a z knih B. Travena.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.