Avatar uživatele
Rokio

Umí z vás někdo španělsky? Jak vám jde gramatika a kolik ovládáte španělských slovíček?

Já gramatiku v podstatě vůbec neumím, ale ovládám nějaké základní fráze a skoro 100 španělských slovíček.

Zajímavá 0 před 1007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Španělština je krásný jazyk. Učila jsem se ji ve škole nepovinně, volitelně, a o to raději. Není těžká, a ty základy z latiny tam hodně prosvítají. Domluvím se tak, že si koupím, co potřebuji, dostanu se, kam potřebuji, a jsem k lidem zdvořilá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Zvládl jsem toho hodně, mám naposlouchané učebnice španělštiny a když si je pustím, tak vím, o co jde. Je to celkem lehký jazyk, ale nemám motivaci se ho učit. Když jsem byl na Mallorce, tak jsem dokázal běžně komunikovat v přítomném čase. Momentálně mne lákají jiné jazyky. No a když na někoho promluvím španělsky, tak si to pamatuje a za dva roky mne taky osloví španělsky. Ale abych se nechválil, tak v porovnání s tebou tu gramatiku trochu umím, tedy teoreticky, umím tvořit věty a znám několik set slovíček. Ale spíše pasivně. Je ale úžasné, když promluvím na španělsky mluvící, tak si mne hned považují. Takoví anglicky mluvící jen odpoví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Vůbec. Vzpomněl bych si tak na deset slovíček – z dovolené ve Španělsku cca před 20 lety a z knih B. Travena.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek