Lorrien

Umí tady někdo latinsky?? ;)

Jestli ano – líbí se Vám dnešní výslovnost?? Mně se výslovnost ch, ph, gn, qu a c + e/i/y/ae/oe/eu líbila více v klasickém znění. A nepeskujte mě za blbé otázky, nudím se 😛

Nejlepší odpověď
www

Latinu sice neovládám, latinskou terminologii v některých oblastech ale ano. Navíc jsem ze staré školy, kdy se z latiny běžně vycházelo a tudíž jsem na ní zvyklý.
Proto mně nijak nevadí, nemám pocit že by se něco mělo měnit. Dokonce by to v mnoha případech vedlo k nedorozumění, poněvadž zatím se ve spoustě oborů bez naprosto čisté latiny neobejdeme!
Takže líbí/nelíbí nemá smysl 😉.
Doplňuji:
Mně se ale ta jednoduchost líbí převelice 🙂.

Další odpovědi
anonym

Latinu jsem se učila na gymplu a dokonce z ní maturovala. Že ji umím, to bych si netroufla tvrdit. Tvrdit ale s klidným svědomím mohu, že jako jazyk se mi také líbí.
Pokud se nudíš, je něco v nepořádku. To by mladá slečna určitě přes prázdniny neměla.