Umí slon skákat ?

Doplňuji:
Umí slon skákat,například jako " Pepek Vyskoč ze Švejka?!

Nejlepší odpověď
briketka10

dospělý neumí, hravá mláďata jsem skákat viděla
né, jako veverky, ale trochu méně :D
Doplňuji:
hele našla jsem, jak malá samička skáče přes stromy a má ze života jednu velkou hru i v ZOO v dubnu ji 1 rok :DD
http://www.aha­online.cz/cla­nek/aha-zverinec/61444/sl­oni-samicka-rashmi-morduje-seno-a-skace-pres-stromy.html

Další odpovědi
anonym

Slon je jediný savec, který nedovede skákat. Jenom u mláďat si nejsem zcela jistá, ale ta možná skákat dovedou.
Doplňuji:
Navíc mají sloni přirozený strach z výšek. V cirkusech jsou sloni viděni jak stojí na nitěrně malé židličce – mají takový hrozný strach, že spadnou a tak se na ní snaží udržet. Sloni mají také dobrou paměť a pamatují si i v dospělosti zážitky z dětství – čehož zase může zneužít člověk. Pokud slona ještě jako mládě uváže provazem na noze ke kůlu, tak se mládě snaží osvobodit. Provaz však nepřetrhne a po několika marných pokusech se vzdá svého snažení. V dospělosti je tentýž slon uvázaný na stejném provazu. Stačilo by, aby trhnul nohou a byl by volný, ale pamatuje si svoje marné snažení z mláděcích let a už se ani nepokusí o vysvobození. … V přiloženém odkaze se píše jak slony cvičí k poslušnosti v Asii. V cirkusech jsou na tom ale o mnohem hůř. http://www.li­deazeme.cz/cla­nek/jak-se-kroti-a-rozmozuji-sloni

beer

Je to jedíný savec, který v dospělosti nedovede ani cválat, tatož skákat.
Doplňuji:
Všechny zajímavosti v odkazu:

Zdroj: http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=2668

tom004

Ne.

anonym

Pokud tím myslíš i na slonici, tak máš v odkazu názornou ukázku:
(Za přispění a spoluautorství briketky, abych jí neupíral na zásluhách).
Tím doplňuji briketčinu domněnku, že dospělý neumí – umí a jak!
Doplňuji:
ad Vlk z lesa, tvůj odkaz, žel hodí hlášku „stránka nebyla nalezena“.

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cla­nek/aha-zverinec/60124/di­voka-podivana-v-ostravske-zoo-sloni-milovani.html

SickBreed

Sloni samozřejmě skákat neumí a to ať se ti tu kdokoli snaží se svými AHA zdroji namluvit cokoli 🙂

Není to možné kvůli jejich váze (u dospělého jedince, u mláďat si nejsem jist), pokud tedy skok bereš jako to co skok je – tedy že se zvíře dokáže svépomocí odrazit a v daný okamžik se nedotýká žádnou částí těla země. Samozřejmě že umí zvednou přední nohy, hodit je přes kládu a později to samé udělat se zadními – to není skok. Také umí padat ze skály – což také není skok.

LuK4S3k CZ

Asi jen trochu

Zdroj: Zkušenost

anonym

Dr.Axl, tak tohle se mi občas stane, že stránka je najednou k nenalezení a přitom jsem ji předtím četla. Snažím se adresu vždycky bez chyby opsat, tak bude závada jinde – špatně zadaná adresa se mi totiž ani nenačte.

briketka10

v dokumentech o slonech si mláďátka jen tak skotačí a pobíhají myslím, že by mohla něco přeskočit :D