lukas.zmizik

Umí policejní pes označit ohnisko požárů?

čerpal jsem z odstavce dole:
http://www.no­vinky.cz/krimi/297656-na-pardubicku-shorel-obytny-srub-ucastnika-reality-show.html

Jak to ten pes dělá? To se dá vyčmuchat?
Doplňuji:
No že umí hledat drogy vím. Ale na ohniska požárů sem si myslel že pes nestačí. Protože když něco hledá čichem ve spáleništi, tak je všude smrad ze všeho. Tak sem si myslel, že na ohniska jsou jiní odborníci. V HZSMSK v Ostravě na to mají celé jedno oddělení.

Nejlepší odpověď
Drap

Díky svému nepřekonatelnému čichu. Cvičí se na to stejně, jako třeba na hledání drog. Sám od sebe se to nenaučí oznamovat.
Doplňuji:
Tam kde jsou ohniska požáru je právě ten „smrad“ nejsilnější. Pes to na rozdíl od nás dokáže rozeznat. Tito psi jsou cvičeni i na to, že označí i místa v kterých hořela nějaká hořlavina.

Další odpovědi
anonym

I po požáru jsou zbytky látek. Využívá se i chromatograf, taky existuje TÚPO (technický ústav pož. ochrany – Praha-Modřany). Díky tomu se zjistí co způsobilo požár, pokud to není evidentní. Jinak existuje kriminalistické ohnisko a požární ohnisko požáru.