Hakunamatata

Umí počítač náhodný vyber – random?

Dnes uz na to existuje spousta prográmku. Umí ale počítač tuto funkci ze své podstaty nebo se mu vždy musí nějakým způsobem zadat jak volit?
Doplňuji:
Neberu v uvahu operační systém ani žádné programy. Prostě zda umí pocitac ze sve podstaty takto sám vybrat náhodná čísla.

Nejlepší odpověď
mosoj

????? .. Jak sama píšeš umí to řada programů , mezi nimi i excel . OS to neumí !
Doplňuji:
Bez programů a OS je počítač kus železa a umělé hmoty !!!!

Další odpovědi
Bobík147

Tak tohle nepobírám :D Jak jako ze své podstaty? Počítač dělá věci tak, jak je naprogramovaný. Nic nedělá ze své podstaty, není to živá bytost.

SinceX

Math.Random – je matematická, zalgoritmizovaná funkce. Většina kancelářských balíků jí umí. V programování je též vytvořená. :))
A mám za to, že OS tuhle funkci má v základu jen na nějaký přímo určený věci :) Takže jí samostatně nevyvoláš :)

Reezo

počítač zvládne úplně všechno když má k tomu dispozice a někdo mu řekne jak na to, v jeho jazyce.

huxa

Koukej, když nebereš v potaz žádný SW, co je v PC, máš jen kus plastu, železa a nějakých drahých kovů, nic víc.