Lucky Strike

Umí Nokia Lumia mluvit?

Je tu někdo, kdo má některý z novějších modelů Nokia Lumia? Potřebovala bych poradit, prosím.

Přemýšlím nad koupí nového telefonu. Jelikož jsem 2,5 roku měla Nokii N8 a byla jsem s ní spokojená (než se začala jako naschvál po záruční době kazit). Myslím tedy, že zůstanu věrná značce Nokia. Zatím jsem ještě pořádně neprostudovala všechny současné telefony na trhu, ale docela se mi líbí Nokia Lumia 820, 900, 920 nebo 925…nevím, pro kterou se rozhodnout.
Důležitý je pro mě kvalitní fotoaparát a HD videa, 3,5 mm jack, wifi, velká pamět, nejméně 4" display, ale myslím že to poslední modely Lumia splňují.

Je tu jedna funkce, která se mi líbí, ale nevím, zda ji některá z Nokií má. Jedná se o ‚mluvení k telefonu‘ nevím přesný název…bratr má Samsung Galaxy S3 a má tu funkci – S Voice. Mají to i iPhony. Existuje taková funkce (nebo aplikace) i pro Nokie? …není to pro mě rozhodující parametr, ale byla bych za tu funkci ráda.
Doplňuji:
beer: Děkuju:) koukla jsem na nějaké video s tím Voice Commanderem, ale to jsou asi klasické hlasové příkazy, ne? Mě se právě líbí, jak například u iPhonu Siri ten telefon i odpovídá nahlas…ale to bych asi po Nokii chtěla moc co :(

Nejlepší odpověď
beer

Jmenuje se to Voice Commads a Nokia to umí:
http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=Vo­ice+Commands+No­kia+Lumia&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Doplňuji:
Já to moc nezkoumal, neznám to, ale ta N800 ve videu přece odpovídá, mrkni..
Víc ti řeknou při nákupu v prodejně.

Další odpovědi
Bedy

Ano, existuje – hlasové ovládání má. Zkoušel jsem se své Lumie 800 zeptat kolik je hodin a ona odpověděla Je xx hodin a yy minut. Takže mluvit by umět měla. Mimochodem tohle by měly umět i starší Nokie se Symbianem Anna/Belle.

Nokia patří mezi nejkvalitnější výrobce mobilů a v řadě ohledů vůbec k nejlepším – třeba v oblasti multimédií – foťáky má opravdu nejlepší.

No k tomu pokusu o Sony Ericsson se ani vyjadřovat dlouze vyjadřovat nebudu, snad jen, že tenhle mobil se už skoro neprodává, je to spíš taková hračka – a to doslova – kvalita žádná sláva – snadno se „vykloubí“, navrch má starý neohrabaný, pomalý a sekající se Android 2.3. Tohle bych opravdu nechtěl. Zbytečně vyhozené peníze. Za tyhle peníze se dají sehnat mnohem, mnohem lepší mobily. třeba právě některé Lumie.

No já bych Vám doporučil Lumii 820 – má výhody všech Lumií – velký výkon (2jádrový 1,5GHz procesor s 1GB RAM – to je de facto stejně rychlé jak Samsung Galaxy SIV kvůli použitému systému Windows Phone oproti náročnému Androidu)
Dále nabídne velký displej (4,3"), výborný foťák (HD videa jsou samozřejmostí), úžasnou výdrž baterky a hlavně taky slot na paměťové karty (podporuje microSDHC až do velikosti 32GB), vnitřní paměť je 8GB.
Výhodou je i nový Windows Phone 8, který je ještě svižnější a vyladěnější – Windows Phone nezná pojem sekání nebo lenivost narozdíl třeba od Androidu na levnějších přístrojích.

Nokia Lumia 920 – má ještě lepší foťák než Lumia 820, ale azse nemá slot na paměťovky, vnitřní paměť dosahuje kapacity 32GB. Nabídne i větší displej (4,5") a větší rozlišení, nicméně třeba výdrž baterky je trošku slabší než u Lumie 820.
Cena je taky vyšší než u Lumie 820, a to cca 10 tisíc proti slabším 7 tisícům. Možná bych ještě zaváhal, ceny teď šly dolů, protože se očekává nástup Nokie Lumie 1020, která nabídne nejlepší mobilní foťák – nástupce legendární Nokie 808PureView s 41MPx (bohužel to je snad jediná velká přednost tohoto mobilu, jinak žádná sláva).

Nokia Lumia 925 – trošku předělaná 920, má menší kapacitu vnitřní paměti, a to 16GB, ale je zase lehčí (asi o 50g) a myslím, že je i o něco málo tenčí. Jinak ten mobil je stejný jako Lumia 920.

Nokia Lumia 900 – to už je trošku starší model, má starší WIndows Phone 7.8, má opět pouze vnitřní paměť, a to o velikosti 16GB – nemá slot na paměťovky, má i menší výkon (512MB RAM a jednojádrový 1,4GHz procesor – ale i to běží velice svižně, protože to má WIndows Phone) a bohužel má i slabší výdrž baterky.

Za sebe – rozhodoval bych se mezi Lumii 820 a Lumii 920. Jeslti chcete víc paměti a lepší cenu, doporučím 820, chcete-li lepší foťák a kameru, tak jděte do 920.

Orange

No osobně bych kvůli tomuto telefon nevybíral. Nevím, jak moc jsi zdatná v angličtině, ale je to docela problém se s tím domluvit. Navíc to bývá tak, že si jeden den s telefonem popovídáš a pak si na tu funkci nevzpomeneš. Vím jak to probíhalo u mě s Google Now.

Fotoaparát mají Nokie obecně dobrý. Navíc teď 820 nestojí ani 7 tisíc a za tu cenu se lepší telefon sehnat nedá. Nokia má třeba toto – http://www.win­dowsphone.com/en-us/store/app/nokia-city-lens/93301a45-5849-4aad-a68e-c7c95df83ca1 Což je hodně cool a nikdo jiný to nemá :)