kollma

Umí ministr Chládek anglicky?

Přijde mi docela trapný, když v anglicky mluveným pořadu mluví ministr česky a pak to za něj musí někdo překládat.

Nejlepší odpověď
gecco

Tys nikdy na podobném fóru nevystupoval/a – viď??
😉

  1. překlad mu umožňuje získat čas na přemýšlení (pokud umí danou řeč)
  2. ´neřeší´ chyby v překladu, podivný přízvuk…

___
Koneckonců – v Evropském parlamentu má právo každý z poslanců hovořit ´vlastním´ jazykem (a mít do vlastního jazyka přehlad) – a těžko můžeš všechny poslance z jazykových nedostatků.

Další odpovědi
zjentek

mně to trapný nepřijde, stejně jako když v česky mluveným pořadu mluví cizí ministr třeba anglicky a musí se to překládat

marci1

Třeba umí, ale jde mu o to, aby to bylo přeložené tak, aby bylo všechno 100%ně a dokonale přeloženo. 🙂

Lamalam

Mě přijde mnohem trapnější ten jazyk, kterým mluví český ministr financí.

mosoj

Ony jsou pro kandidáty jakýchkoliv voleb nějaké kvalifikační požadavky ? nevšiml jsem si. Trapná otázka.