Rokio

Umí lépe pravopis průměrný dělník, nebo průměrný žák gymnázia?

Kdo na tom asi bude lépe?

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Ptáte se na prravopis. Nedá se iodpovědět.

Záleží na tom, jako se kdo nad opravoosiem zamýšlí. Pravoois nemusí umět ani vysokoškolák stejně jako ten, kdo prošel ZŠ.

Hodně žáků ZŠ, což teprve středoškoláků, pravopis neřeší, nechápou, k čemu jsou dobré rozbory vět, shoda přísudku s podmětem, vyjmenovaná a odvozená slova atd.

Bohužel vychází i knihy, v nichž je mnoho gramatických i stylistických chyb. Zřejmě kvůli nákladům a rychlosti vydání chybí korektury.

Je to ke škodě, protože při čtení si uvědomujeme nejen obsah, ale i to, jak má v psané formě vypadat správný text.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Doposud nebyla zpracována žádná studie, která by porovnávala tyto dva typy lidí.

seraphico

jiná odpověď

Opravdu se to nedá s určitostí říci. Asi většina by řekla studenta gymnázia, ale přece i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále. 🙂

Zdroj: https://www.top­zine.cz/filmo­ve-hlasky-marecku-podejte-mi-pero