modry_smoula

Umí krtek skákat?

Odpovědi
marci1

Krtci neskáčou, krtci neběhají, protože jsou stvořeni k hrabání. Jejich přední nohy mají drápy, které jsou k hrabání tak velké, že krtkům překážejí v chůzi a tak musejí chodit po kotníkách. 🙂
http://www.sav­ci.upol.cz/faq/re­kordy2.htm

dr.luha

Z kýbla skoro vyskočí, ale jenom tak do poloviny výšky. Než ho odnesu sousedovi na zahrádku, mám ho pro jistotu shora přikrytý, aby nezdrhnul. A taky pěkně prská, když provádím opatrnou extrakci z krtčí chodby.