Kepler

Umí i kočky domácí plavat?

Nebo jen nemají rády vodu?

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Příjde asi na to jak která. Je plno videí, kde kočky plavou v bazénu nebo se koupou a umývají. A jako dobrovolně a vypadají, že se jim to líbí.
My jsme měli plno koček a z nich dvě měly rády vodu, hlavně v létě, kdy je vedro, tak jim vůec nevadilo, že jsem je poléval vodou nebo koupal.
Za to třeba náš pes se neskutečně bojí vody, nerad se umývá a před deštěm se hned schovvá i před slabým a z boudy ho nikdo nedostane.
Možná je to o zvyku, pokud lidi umývají kočky už od mala tak si zvyknou. My jsme je nikdy pravidelně neumývali, už vůbec ne od mala. Není to třeba. To jen když jsme jim vyjímečně dávali nějaký šampón proti blechám a klíšťatům. A jednu kočku jsme sem tam myli, protože měla dlouhou srst a v ní měla špínu. Myslím, že neplatí, že kočky nerady vodu. Ani déšť jim kolikrát nevadí, když není zima.
Podobně neplatí to, že kočky a psy jsou věční nepřátelé. Když jsou spolu od mala, tak jsou spolu vklidu. A pes, který je na kočky zvyklý už od mala, tak si zvyke i v dospělosti na nové kočky dokonce i na cizí.

Další odpovědi
aliendrone

Pokud jde o Felis catus, tak umí všechny, i když tak činí jen v případě naprosté nouze. A také podobně jako Zvídatel jsem znával jednu kočku, která se ráda čochtala ve vodě, asi to není moc řídký jev. Prý stačí 1) naučit kočku koupat už od kotěte, 2) nesnažit se je cpát do vany (vysoký okraj), ale do sprcháče. Jsem slyšel. :)
Pokud jde o ty další kočky domácí, tam je to případ od případu, ale obvykle NE. A to i přesto, že se vody nebojí a v koupelně před zrcadlem vydrží celé hodiny! ;) :D :D

Drap

Umí, a v kritické situaci plavou i velmi dobře.

Dochy

Pokud vím, tak umí. Jen vodu (většinou) nerady.