Sarrow

Umění/kreslení/gra­fika

Moc vás prosím o radu…

Pokud bych chtěl na svém portrétu zaznamenat/vytvořit nevinnost či roztomilost, na co bych se měl nejvíce soustředit? Existuje nějaká část či typ zvýraznění, jak něco takového zakreslit?

Je mi jasný, že na něco takového je třeba talent a dlouhé roky praxe a tréninku,
ale určitě musí existovat něco, čím se nevinnost/roz­tomilost projevuje, podle čeho náš mozek tak obličej posoudí…

Jedná se například o odraz (lesk) v očích, postavení očí vůči nosu, menší rty, kůži či velikost lebky? Jedná se určitě o poměr něčeho s něčím, co dělá obličej takovým…

Odpovědi
odpomass

Já bych řekla, že takové pocity, by mohly být navozeny, pokud zakomponuješ větší oči, lehce zdvihlé obočí, tváře trochu plnější, hlava spíše kulatější a zbytek záleží na improvizaci…

Jane Darcy

Snad trochu povytažené obočí a malý úsměv, udivený výraz..