barunka4202

Umělci říkají, že je „políbila múza,“ která je nejspíš ženského pohlaví. Je i nějaký „múzák?“

Nejlepší odpověď
annas

Múza – ta – má mytologcký původ, je ženského pohlaví, takže je zbytečné vytvářet něco nelogického.

Když vám do krmítka létá sýkorka, řešíte, zda je to on, nebo ona?
Přece samice od hada není „hadice“. Škůdcem brambor je mandelinka, nikoliv „mandeliňák“.

V češtině všechna podstatná jména nevyjadřují rozdíly v pohlaví.
Určitě najdete sama takových příkladů víc.

Další odpovědi
Livka

Tak jelikož jsou to pouze dcery Dia a „té druhé“, připadá mi to jako zbytečná otázka. Jsou prostě múzy a tečka. Spíš mi připadá zajímavý, že nás múzy líbají a Slováky kopou.

zjentek

Múzák je Dismas- viz jeho otázky.