Avatar uživatele
bolak

Uložení právě psaného textu pro případ výpadku proudu

Existují nějaké programy, které by mi zálohovaly text který jsem právě napsal? Nejde mi o nějaké velké dokumenty, ty bych si samozřejmě postupně ukládal, ale spíše o psaní delších komentářů nebo poznámek, u kterých předpokládám že se během těch pár minut něž to dopíšu a odešlu nemůže nic stát, a ono ejhle, jednou si nedopatřením vypnu okno, podruhé mi spadne prohlížeč, nebo omylem zavadím o odkaz a napsaný text je v tu ránu pryč, tu mi zase naskočí modrá smrt nebo v nejhorším případě zničeho nic vypadnou pojistky. To se prostě občas stane a dá to pak dost práce, vylovit myšlenku nazpět přesně v takovém znění, jak byla napsána původně.
Jsou takové programy, které by např. ukládaly psaný text někam do textového souboru, kde by zůstal třeba hodinu a po té by se automaticky přemazával dalším napsaným textem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst, anonym, Drap, Lucijej, Wang, anonym před 4585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ve Wordu to jde nastavit. O programu, který by to uměl univerzálně s jakýmkoli editorem ale nevím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Pro případy výpadku proudu se mi u PC osvědčil záložní zdroj („UPS“). Slouží navíc jako přepěťová ochrana.
UPS funguje na principu akumulátoru. Zapojený do zásuvky zůstává neustále nabitý, při výpadku proudu umožňuje po omezený čas dokončení práce a bezpečné uložení všech otevřených dokumentů.

U Office zkraťte interval pro ukládání a obnovu souborů:
http://office­.microsoft.com/cs-cz/word-help/automaticke-ulozeni-a-obnoveni-souboru-systemu-office-HP010140729.as­px#BM15
Neřeší bohužel roztržitost a chyby z únavy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Kvalitní textový editor to umí.
Už v pravěku to uměl dosovský editor T 602. Každých 5 min ukládal zálohu. Soubory mývají příponu … bak .

Pokud to váš editor neumí, nezbývá nic jiného než občas po napsání většího množství textu klepnout na uložit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrdostal

Ahoj, já se živím jako copywriter a veškeré texty píšu na Google disku, kde se vše rovnou ukládá, takže se nemůže stát, že bych o dokument přišel. Kromě toho jsem si ještě pořídil záložní zdroj ups z https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ , abych mohl pracovat i při výpadku proudu.

před 1596 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek