bolak

Uložení právě psaného textu pro případ výpadku proudu

Existují nějaké programy, které by mi zálohovaly text který jsem právě napsal? Nejde mi o nějaké velké dokumenty, ty bych si samozřejmě postupně ukládal, ale spíše o psaní delších komentářů nebo poznámek, u kterých předpokládám že se během těch pár minut něž to dopíšu a odešlu nemůže nic stát, a ono ejhle, jednou si nedopatřením vypnu okno, podruhé mi spadne prohlížeč, nebo omylem zavadím o odkaz a napsaný text je v tu ránu pryč, tu mi zase naskočí modrá smrt nebo v nejhorším případě zničeho nic vypadnou pojistky. To se prostě občas stane a dá to pak dost práce, vylovit myšlenku nazpět přesně v takovém znění, jak byla napsána původně.
Jsou takové programy, které by např. ukládaly psaný text někam do textového souboru, kde by zůstal třeba hodinu a po té by se automaticky přemazával dalším napsaným textem?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ve Wordu to jde nastavit. O programu, který by to uměl univerzálně s jakýmkoli editorem ale nevím.

Další odpovědi
Pájo

Pro případy výpadku proudu se mi u PC osvědčil záložní zdroj („UPS“). Slouží navíc jako přepěťová ochrana.
UPS funguje na principu akumulátoru. Zapojený do zásuvky zůstává neustále nabitý, při výpadku proudu umožňuje po omezený čas dokončení práce a bezpečné uložení všech otevřených dokumentů.

U Office zkraťte interval pro ukládání a obnovu souborů:
http://office­.microsoft.com/cs-cz/word-help/automaticke-ulozeni-a-obnoveni-souboru-systemu-office-HP010140729.as­px#BM15
Neřeší bohužel roztržitost a chyby z únavy.

mosoj

Kvalitní textový editor to umí.
Už v pravěku to uměl dosovský editor T 602. Každých 5 min ukládal zálohu. Soubory mývají příponu … bak .

Pokud to váš editor neumí, nezbývá nic jiného než občas po napsání většího množství textu klepnout na uložit.

petrdostal

Ahoj, já se živím jako copywriter a veškeré texty píšu na Google disku, kde se vše rovnou ukládá, takže se nemůže stát, že bych o dokument přišel. Kromě toho jsem si ještě pořídil záložní zdroj ups z https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ , abych mohl pracovat i při výpadku proudu.