Uleva na daních

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem natka dvou dětí a žiji s přítelem, který není otec uvedených dětí…chtěla jsem se zeptat , jestli má právo mít na ty děti ulevu na daních-žijeme všichni ve společné domáctnost, ale není to jejich biologický otec. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Váš přítel si slevu na vaše děti uplatnit NEMŮŽE…

§ 35c/6 zákona o daních z příjmu

Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě:

  • vlastní,
  • osvojené,
  • dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů,
  • dítě druhého z manželů
  • vnuk (vnučka)

Další odpovědi
Nave

neporadím,protože každý říka něco jiného,někdo řekne ano a někdo ne…-nevím