annas

Ukradnou média školám vzdělávání, platí-li: Pověz mi, zapomenu; ukaž mi,vzpomenu se; ale nech mě se zúčastnit, pochopím?

Autor citátu Konfucius „Pověz mi …pochopím.“

https://citaty­.net/citaty/20427-konfucius-povez-mi-a-zapomenu-ukaz-mi-a-ja-si-vzpomenu-ale/

1. Myslíte, že média přitáhnou k učení jedince víc než škola a že nahradí i její výchovné působení?

„Nebo výchovné metody ve škole pokročily tak daleko, že se dnes žáci nebojí chodi do školy? Nevýhodou je, že se tam bojí chodit učitelé.“ – Jan Sobotka

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA69&lpg=PA69&dq=a­forismy+o+vzdě­lání&source=bl&ot­s=5sfaKFdwau&sig=-mKSLQ4iKgyi3jbNRkAt­Q4MedNA&hl=cs&sa=­X&ved=2ahUKEwi3o6j33eX­fAhVGLewKHW6BBZoQ6A­EwB3oECAMQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my o vzdělání&f=false

--
2. Budou roboti lepšími učiteli než média a lidé? Roboti mají nahradit do 10 let učitele.

„Tak zní předpověď uznávaného britského odborníka na vzdělávání a zástupce rektora Buckinghamské univerzity. Anthony Seldon představil svou překvapivou vizi na veletrhu British Science Festival v Brightonu.“

http://www.ces­kaskola.cz/2017/09/­ucitele-nahradi-umela-inteligence-deti.html

3. Je možné, že britské děti údajně neumí číst analogové hodiny a nevědí si s nimi rady?
Neodhadnou např. čas, který jim zbývá do konce testu.

https://www.i­rozhlas.cz/zi­votni-styl/spolecnos­t/analogove-hodiny-deti-britanie-digitalni_180428205­4_kro

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/02/06/19/03/child-1183465_960_720.jpg

Co všechno odnesl čas a co přinese?

Nejlepší odpověď
Kepler

Domnívám se, že školu hned tak rychle nic nenahradí. Sice už existují široké možnosti, které poskytuje internet, ale rozhodující je podle mně motivace. Tu nemají v první řadě mladší žáci. Škola navíc může poskytovat názornou výuku, třeba praktická cvičení, laboratoře apod. Podle vlastních zkušenosti je právě tento typ výuky nejúčinnější. Když si někdo přečte, jak si vyrobit vodík a jaké má vlastnosti, nemusí si to zapamatovat. Zato když zruší laboratoř velkolepým výbuchem, je z toho zážitek na celý život.

Další odpovědi
Drap

V dohledné době nic takového nepřipadá v úvahu. Snad až v tehdy až roboti budou mít emoce.
2. Nebudou nikdy lepšími učiteli. Snad přesnějšími, ale nedovedu si ani představit že by měli individuální přístup k jednotlivým žákům či studentům stejně jako kantor.
3 Nejen že je to možné, ale je to tvrdá realita. Američané jsou na tom obdobně. Neni tam vyjímkou, že maturant nedokáže přečíst článek v novinách a pokud ano, neví co se v něm psalo. Samozřejmě neplatí u všech. Každý z nich má několik kreditních karet, zvládají internetové bankovnictví, ale vypsat složenku na poště se stává neřešitelným problémem.