sesednizkola

Ukradli jste někdy něco?

Jednou v Mostecké ulici v Mekáči, bylo to někdy rok dva dvanáct, třináct, tak nějak. Bylo to v létě. Někomu vypadla nejspíš při placení tisícovka. Tak jsem si jí nechal. Je to krádež? Ptal jsem se zaměstnance, nic nevěděl ani ji nechtěl (dal bych mu jí) a nikdo podezřelý na ztrátu tisícikoruny nebyl. Tak jsem si jí nechal. Je to vůbec krádež? Jako mohl jsem zavolat polici, nalitej jsem na to byl tenkrát dost. Ale stejně. Ukradli jste někdy něco? Kde hraničí podle vás krádež a legální „nechal jsem si, vzal jsem si“?

Nassin: Horší než rokio. se to tady hodně změnilo za ty dva roky co jsem tady nebyl :((

Odpovědi
Nassin

Ano, a zrovna tady. Ukradl jsem nějakou otázku, kterou jsem chtěl použít, ale byl jsem disciplinárně potrestán tím, že mi byla odstraněna.
Jinak kradu jako straka.

Speed77

Ještě ve školce se nám s kamarádem líbily takové malé barevné PLASTOVÉ kuličky, kterých tam byla spousta (takové hračky), tak jsme si každý jednu vzali, ale odhodlávali jsme se k tomu dlouho. A za dva dny jsme je vrátili a řekli to učitelce i rodičům. :D Ti se tomu jen usmáli.
Tehdy jsme to brali hrozně vážně, takovou blbůstku, ale svědomí je svině.

Emefej

Žádné legální „nechal jsem si“ neexistuje, pamatuje na to zákon č. 40/2009 Sb. v § 219.

K hlavní otázce – ano, ukradl.

paul1

Jo před vojnou, v hospodě U Vejvodů bramborák. Seděli jsme hned u pultu, na kterém byly bramboráky v talíři. Já pod vlivem několika piv jsem jeden nenápadně vzal, myslel jsem si, že mne nikdo nevidí, ale jak jsem při placení zjistil, hospodský to viděl.

zjentek

Nic jsi neukradl. Když má někdo na to „rozhazovat“ prachy, tak co s ním… Spořivému člověku litr jen tak bez povšimnutí neupadne, na to vezmi jed.

RyuzakiKate

Ale jo, jako malá. Na táboře jedné slečně barevný fixky a časopis TopDívky. Pak na školním výletě nějaký plyšový přívěsky na klíče, který mi vzápětí taky někdo ukrad. Spíš se mi ale stávalo, že někdo něco ukradl mně. Mobil, placky z batohu, nášivku z batohu.

Asi tři roky nazpět jsem šla z práce domů pěšky, na ulici ležela stovka a přede mnou mladý pár. Odvodila jsem si, jestli to nevypadlo někomu z nich, tak jsem je oslovila a zeptala jsem se, kluk po tom pohotově chmátnul a než jeho děvče stačilo něco říct, tak jí rychle vysvětloval, proč by měla bejt zrovna jeho. Já blbec, mohla jsem bejt dneska o stovku bohatší!

autacek

Nejdřív si ujasni pojmy a dojmy. Jedna věc je krádež, druhá pak zatajení věci https://www.kur­zy.cz/zakony/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-219/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.