Doorn

Ukončení studia a následně studium distanční formou

Zdravím,
dnes si jdu pro potvrzení o ukončení studia, protože mi končí status studenta. V září nastupuji na jinou školu na distanční formu studia. Mám nějakou povinnost hlásit se na pojišťovně a pracovním úřadě? Zatím jsem nepracující, před pár dny mi skončila brigáda.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli ti ješě nebylo 26 let, tak jenom zajdi na pojišťovnu a nahlaš, že přecházíš na distanční formu – přes školu by ti ještě měli hradit zdravotní pojištění. Ale jestli ti už bylo 26 let nebo ti pojišťovna neuzná distanční studium (ale měla by), tak se nahlaš na pracáku, jinak ji budeš muset zdravotní pojištění platit sám.