Ross

Je nutné při ukončení antidepresiv navštívit lékaře, nebo jsou určité příznaky běžné? Více v popisu.

Dobrý den.
Před 4 dny jsem ukončil 4 týdenní léčbu antidepresivy, doktor mi předepsal antidepresiva, jelikož jsem měl problémy se spaním. Po měsíci jsem šel na kontrolu a léky vysadil.
Spánek se obnovil usínám a budim se v pořádku. Tak si asi říkáte kde je problém. Psychicky se cítím fajn jenže pokud jde o fyzické projevy je to hrozné jakoby senecítím se dobře uvnitř těla, neustále se opakující se brnění které vychází jakoby od nohou do páteře a pokračuje do hlavy přitom všem cítím jakoby se zvýšil tlak do hlavy. Nedá se to dost dobře popsat. Takže otázka zní je nutné navštívit lékaře nebo je to při ukončení normální.

Původní neotázka
Ukončení antidepresiv.

Nejlepší odpověď
annas

Po doplnění otázky.

Přesto, nebo právě proto, že nemám zkušenosti s antidepresivy, uvádím, že byste měl navštívit lékaře.

Jen on může zjistit, zda příznaky, které zmiňujete, způsobily léky, tedy zda jjde o jejich doznívání, případně něco jiného.

U každého mohou antideopresíva působit jinak, takže ptát se na netu, není to pravé ořechové.

Další odpovědi
quentos

… a ptáte se na co? Četl jste vůbec kodex, nebo trolíte? „Otázka“ je adept na smazání.

Drap

Pokud usínáš a budíš se v pořádku, tak žádný problém neni. Ani neni jasné, co chceš vědět.

marci1

Záleží na tom, jestli Ti ukončení léčby antidepresivy naordinoval lékař, či jsi je vysadil sám. Ukončení léčby by vždy měl naordinovat lékař. Ukončení musí být postupné, zmenšování dávek atp. 4 týdny na užívání AD je dosti krátká doba. Rozhodně navštiv lékaře. 🙂

Jiří Bohumil

Na abstinenční příznaky je 4 týdny užívání AD poměrně krátká doba. A záleží rovněž na druhu AD. Koukni i, pokud ještě máš, na příbalový leták od těch AD. Může ale jít i o jiný původ problémů. Takže k „obvoďákovi“ a ten provede základní vyšetření a pošle, podle svého posouzení, k příslušnému odbornému lékaři.