Veruňák 1D

Úkol do Občanské výchovy. Poraďte prosím!!!

Mám vybrat téma na diskuzi, ale já nevím co.
Kamarádka minulou hodinu diskutovata o prohibici.
Paní profesorka mluvila o bezdomovcích, ale to by bylo moc lehké.

O čem mám mluvit???

Nejlepší odpověď
manon

Poslechni si zprávy v TV nebo si přečti články na iDnes a najdeš hromadu témat – nebo mluv o něčem, co tíží Tvoji generaci. Ale jinak je to opravdu na Tobě, abys vybrala.
Doplňuji:
Protože se objevily názory, že Ti možná křivdím v otázce o šikaně, napadlo mne, že to je to pravé téma pro Tebe, výborná příležitost si otevřeně pohovořit – co je podle vás šikana a co je jen žert? – může být žertem něco, co se někoho osobně dotýká? jak se cítí osamělá oběť „žertu“, když někoho šikanují, podílíte se na tom, tupě přihlížíte, zastanete se šikanovaného, odejdete a dáte najevo nesouhlas?…atd. atd. Pokud jsi byla šikanovaná, drž se v obecné rovině, ne tys mi udělal to, ty ono…

Další odpovědi
Lucijej

Co třeba testování na zvířatech, zavedení trestu smrti, republika vs. království,?

anonym

Co třeba alkoholismus, jeho závislost a takový…a semka bys mohla zařasit přípa i s metylalkoholem :) Ale nevím, zda to není spíš roinná výchova :)

Emví

huxa

neopič se s chlastem, vyber si něco originálního, jestli to mají být novinky, tak třeba novou schránku od seznamu a jestli nic nevymyslíte, sex je velmi otevřené téma k diskusi ;)

venkovan

Listina základních práv a svobod, článek 11, odstavec 3).
Dost těžké téma, ale není od věci se s Listinou pořádně seznámit a to nejen v rovině práv, ale i povinností které nám ukládá.