Uklízení hovínek po pejscích

Je postihnutelné, když si páníčci neuklízí po svých psech? Může být takový člověk trestně stíhán? Co můžeme takovému člověku říct, když vidíme, jak znečišťuje ulici?

Odpovědi
anetadela1

Stíhán asi ne, ale říct mu můžete, aby si to uklidil.

cukrar

není to trestný čin ale přestupek. Může dostat pokutu. Můžete mu říci co chcete, třeba ukliďte si ten nepořádek, nebo svítí sluníčko…

panenka

trestně stíhan nebude ale timto udělal přestupek a na místě může dostat pokutu a musel by to před zraky policie uklidit

chucky

Ano, bydlím na vysočině a u nás dávají pokuty. 100Kč. Mám pejska a vždy po něm uklízim, přijde mi to samozřejmost, ale hodně lidí to po pejskovi neuklízí a chodníky vypadají hrozně:(

Klarisa

Určitě je to postihnutelné,pokud vás načapá policajt.Já viděla spostu páníčků,co se jim vykadil pes na chodník a neuklidil to.Ale když já jsem šla se psem zrovna kolem toho hovínka bylo to hned na mě.Věčně mi nadávali ikdyž jsem uklízela,prostě smůla.Naštěstí jsem se odstěhovala a pes umřel tak mám klid.