bolak

Ukazují i opice prstem?

Nebo jiná zvířata, když něco vidí a chtějí aby se podíval i někdo jiný, ukazují taky prstem jako lidi?

Nejlepší odpověď
annas

Běžně ne, ale výjimka prověřuje pravidlo, např. v opičím parku v Japonsku.

Stalo se totiž nedávno jednomu fotografovi, že mu drzý makak ukázal prostřední prst, když ho fotograf vyrušil při koupeli.

Fotograf komentoval slovy, že byl šťastný, že měl štěstí a že byl pohotový, protože ještě nikdy nic podobného neviděl.

http://www.da­ilymail.co.uk/new­s/article-3527999/A-bit-privacy-Angry-monkey-gives-middle-finger-photographed-morning-bath.html

Další odpovědi
Drap

Ne, neukazují, alespoň ne ty v přirozeném prostředí.

Pruzkumnik

Ve volné přírodě ne, ale jinak je to není problém naučit
Některé druhy opic se mohou naučit dokonce i znakovou řeč ( 😁 ovšem né ten druh opice co máte z alkoholu 😁 )

bolak

Pruzkumnik: a nepleteš se? tendle druh opice, když ji chytneš, tak většinou komunikuješ jenom rukama a nohama..