marci1

Ujídají dluhy chleba? Co Vy na to?

Je vůbec možné přesvědčit lidi, kteří se stále zadlužují, aby to nedělali? ☹

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, ujídají. Finanční hňupy to však nijak nepřesvědčí.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že by dluhy až tak moc ujídat nemusely, jen je třeba si ujasnit, na co rodina může zvládnout a co ne. Někdy je levnější koupit si něco na splátky s úrokem, abych nemusel platit za zlodějské ceny služeb. Kdo se zadlužuje hlava nehlava je samozřejmě finanční negramota a zákonitě padá do dluhové pasti. Ovšem vysvětluj to blbovi…

ivzez

Ujídají.

Jak byste chtěla přesvědčit lidi, kteří se stále zadlužují,
aby to nedělali, dokud budou existovat ti, kdo jim bez ohledu
na předchozí dluhy půjčí?

I na vznik dluhu musí být dva → ten, kdo si půjčuje a ten,
kdo půjčuje. Odpovědnost za dluhy je na obou stranách.

Poznámka:
Už mne vážně štvou ty řeči o finanční negramotnosti a o blbech.
Kromě podvodníků si nikdo (snad pár výjimek) nepůjčuje s vědomím,
že nebude mít z čeho splácet (zamýšlí dluhy splatit).

A pokud už mluvit o finanční negramotnosti, pak i u těch,
kteří půjčují, přestože vědí (nebo by alespoň vědět měli),
že za/předlužený dlužník pravděpodobně časem splácet
přestane, protože už nebude mít z čeho splácet.