Jenda K.

Máme uhradit doplatek, nebo odkázat firmu na výrobce, který to má vzít na sebe? Podrobnosti níže.

V září 2020 jsme u nábytkářské firmy objednali sedací soupravu (dvě křesla a sedačka). Vzhledem k epidemické situaci jsme dostali zakázku na dvakrát, teď asi o měsíc později se na nás obrací dopravce a vyžaduje doplatek za druhý závoz, ten je ale podle nás neoprávněný, jelikož potíže byly na straně prodejce. Máme tedy doplatit těch 800, nebo je odkázat na výrobce, který to má vzít na sebe? Celá věc se zpozdila oproti smlouvě o 19 týdnů, takže naopak budeme uplatňovat požadavek na slevu.

Nejlepší odpověď
xiperio

Pokud jste si dopravu objednali Vy, tak platíte Vy všechno. Pokud nábytkářská firma, tak se musí dopravce obrátit na ni. A jestli se s firmou dohodnete na nějaké slevě, to záleží jen na Vás. Nevím jak s ní máte sepsanou smlouvu.

Další odpovědi
Funna

Pokud jste si objednali u nábytkářské firmy sedačku, vč. dopravy, tak by to neměl být váš problém a měla by to zplatit ona firma…pokud jste objednali jen sedačku a dopravu si zajišťovali sami, tak to bohužel zplatit musíte, protože je váš problém, že jste si ji nechali přivézt na etapy…mohli jste počkat na celou zakázku a tu si nechat dopravit najednou…

xiperio…vyjadřuj se přesně…dopravu objednali určite oni, stejně jako objednali sedačku…jde o to, zda doprava byla součástí objednávky sedačky, nebo zvlášť…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jenda K.

Objednali jsme vč. dopravy, kterou jsme i zaplatili, máme na to extra účtenku, to jsme ale předem nemohli vědět, že nebude zakázka hotová najednou. Kromě toho ještě měli ostudu, že dovezli sedačku v úplně jiném dřevě a potahu…to naštěstí během 2 dnů vyřešili. Že budeme nahánět zbývající křesla půl roku předem netušil nikdo.

Funna

pokud byla doprava součástí objednávky sedačky a pokud tě výrobce neupozornil, že v případě postupných dodávek budeš platit další dopravu ty, tak dopravci nic neplať…toto musí zaplatit nábytkářská firma…

xiperio

Však jsem to napsal. Kdo objednal dopravu u dopravce ten platí. (dopravci)

Funna

xiperio…i když máš pravdu, zjevně nechápeš význam vět, které píšeš…v prvním příspěvku nic o dopravci nebylo, tudíž jsi to NENAPSAL, jak píšeš ve druhé 🙂…že to tak myslíš ještě neznamená, že to píšeš jasně i pro druhé…