Jahoda

Uhodnete hádanku?

Pošta

Představte si, že chcete přiteli poslat poštou něco cenného. Máte na to krabičku, která je dostatečně velká, a na kterou lze připevnit několik zámků. Zámků máte oba dostatek, ale problém je, že nemáte klíč od zámku toho druhého.
Jak dostanete k příteli cennost, aby neputovala nezamčená? Poslat klíč jen tak nepomůže, mohl by ho někdo zkopírovat.

Tak co? Uhodnete? Řešení vložím později 🙂
Doplňuji:
Takže vkládám řešení:

Zamknete předmět do krabičky, pošlete ho příteli. Ten přidá na krabičku svůj zámek a pošle ji vám. Vy svůj zámek sundáte, pošlete opět příteli a on jen sundá svůj zámek…

Já na to nepřišla, byť je to logické. 😁

Nejlepší odpověď
roxy52

Rozmyslím si to,a raději mu to zavezu osobně.Možná to bude i levnější,než balík na poště.

Další odpovědi
Fred

jeee ☹ skoda, ze to ctu az ted, vedel jsem to

(i kdyz sam jsem na to neprisel)

HOMER

Hmm,nebo se mohli domluvit,že až krabička bude bezpečně doručena,přítel zavolá a odesílatel pošle klíč(i kdyby ho někdo zkopíroval,nebude mu už k ničemu).

led

Nepracujete náhodou pre poštu?
Myšlienka je zaujímavá a pritom pekne zvyšuje príjmy pošty 🙂

Toruk

Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě? 🙂 Třeba by to šlo ještě složitěji… co třeba poslat to ještě přez dalších pár lidí, kteří přidají své zámky a klíče? 😁