Avatar uživatele
Jahoda

Uhodnete hádanku?

Pošta

Představte si, že chcete přiteli poslat poštou něco cenného. Máte na to krabičku, která je dostatečně velká, a na kterou lze připevnit několik zámků. Zámků máte oba dostatek, ale problém je, že nemáte klíč od zámku toho druhého.
Jak dostanete k příteli cennost, aby neputovala nezamčená? Poslat klíč jen tak nepomůže, mohl by ho někdo zkopírovat.

Tak co? Uhodnete? Řešení vložím později 🙂
Doplňuji:
Takže vkládám řešení:

Zamknete předmět do krabičky, pošlete ho příteli. Ten přidá na krabičku svůj zámek a pošle ji vám. Vy svůj zámek sundáte, pošlete opět příteli a on jen sundá svůj zámek…

Já na to nepřišla, byť je to logické. 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas, Miroslavst, aramah před 5009 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
roxy52

Rozmyslím si to,a raději mu to zavezu osobně.Možná to bude i levnější,než balík na poště.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fred

jeee ☹ skoda, ze to ctu az ted, vedel jsem to

(i kdyz sam jsem na to neprisel)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Hmm,nebo se mohli domluvit,že až krabička bude bezpečně doručena,přítel zavolá a odesílatel pošle klíč(i kdyby ho někdo zkopíroval,nebude mu už k ničemu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nepracujete náhodou pre poštu?
Myšlienka je zaujímavá a pritom pekne zvyšuje príjmy pošty 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě? 🙂 Třeba by to šlo ještě složitěji… co třeba poslat to ještě přez dalších pár lidí, kteří přidají své zámky a klíče? 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek