Válek Petr

Uhelné brikety a uhlí ?

Jaký je mezi nimi rozdíl ?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Ve tvaru:-)
Mám raději brikety, pěkně je po grilu rozložím, uhlí se více drobí.

Další odpovědi
Dochy

Rozdíl je v tom, že brikety nejsou původní dolovaný kámen, ale uhelný prach slisovaný do požadovaného tvaru a velikosti. Mají pak i trochu jiný průběh hoření – přestože základní hořlavina je stejná…

mosoj

Žádný. Brikety jsou slisovaný uhelný prach.

novaklen

Jojo, rozdíl je víceméně jen ve tvaru a účelu použití. My třeba brikety používáme v krbu a myslím si, že právě pro toto použití jsou mnohem lepší, než klasické uhlí. Víc se o nich dá dočíst třeba tady: https://www.bez­varady.eu/cim-topit-v-kamnech-ci-krbu-zvazte-uhelne-brikety/

cochee

Ale zzzlato, u dřevěného uhlí a briket máš samozřejmě pravdu, ale u kamenouhelného to právě rozdíl je, ad Dochy 🙂 a mám pocit, že Válek Petr myslel zrovna to druhé