dmatejek777

Udržoval by tempomat stálou rychlost i do kopce?

Co by se dělo se zapnutým tepomatem?

Nejlepší odpověď
zjentek

měl jsem v devadesátých letech auto s tempomatem a automatickou převodovkou. Automat si při stoupání či klesání normálně řadil, podřazoval, aniž by vypnul tempomat, tudíž auťák držel rychlost. Nevím jak manuál.převodovka a popravdě ani nevím, jestli manuál má vůbec tempomat ..ha, hned mám otázku ,)

Další odpovědi
gepik

Co jsem měl možnost jet s vozy s tempomatem, tak pokud narazil na hranici výkonu automat podřadil a zpomalil a manuál začal pískat, aby upozornil řidiče a nutný zásah. A mají ho i manuály, protože podle mého názoru se jeho použití předpokládá na širokých volných cestách (dálnice…), kde nejsou velká stoupání a výkon motoru by měl na zvolený režim stačit.

honza19hk

asi jo záleží co si představuješ pod pojmem kopec.Jestli by zvládnul i 100% stoupání ale pochybuju. Já ho naštěstí nemám,ale za to těch 100% vyjedu jako nic.

lukas.zmizik

tempomat mám normálně na manuální převodovce… při ztrátě výkonu v kopci začne auto zpomalovat a motor se bude dusit tak jako bys stál na plynu a nepodřadil… svědomí ti nedovolí dokončit ten pokus dokonce… záleží co to je za auto, některé může mít výstražné upozornění, že máš podřadit a jakmile sešlápneš spojku, tempomat se vypne…

sefo

z manual.prevo­dovkou si auto pri poklese rychlosti prida, preto je podmienka mat auto aspon s 50k cca. u automatu to neplati auto si podradi samo