mosoj

Uděláte si samoodečet elektřčiny?

Příští rok dostaneme mimo jiné, nadílku ve formě zdražené elektřiny. Uděláte si na konci roku samoodečet ?
Doplňuji:
Také si vedu evidenci, ale nějak s ČEZ prohrávám !!

v roce 1999 jsem měl spotřebu 5350 KWh a zaplatil jsem 8 300 Kč – tak jsem se dal na úspory a
v roce 2010 jsme měl spotřebu 4496 KWh a zaplatil jsem 16 074 Kč !!

Nějak mně dochází dech !

Nejlepší odpověď
hanny 2

Určitě udělám,každá koruna dobrá!

Další odpovědi
Jikra

Samozřejmě že ano.A nejen to ale vedu si evidenci spotřeby elektřiny,plynu a vody vždy k prvnímu dni každého nového měsíce již několik let abych měl přehled jestli náhodou nežiju nějakým marnotratným způsobem.
Doplňuji:
No tak to nejsi sám.S ČEZem v tomhle státě prohráváme všichni a to těžce.
A jestli ti dochází dech halt si musíš víc otevřít ventil na kyslíkový bombě.Já už to sice udělal ale stejně se to blbě rozdejchává.

štamgast

Vedu si evidenci již mnoho let, a asi udělám.

anonym

Podle podmínek samoodečet nezajišťuje žádnou slevu. Minulý rok jsem propálil elektřinu převážně počítačem, letos to tlumím, jenže UPC zdražilo 10 M připojení o 200,– korun na 499. Takže nemá cenu něco šetřit. Furt mě napadá to samý – mám vydělávat víc? Mám po hokně najít další práci? Uklízení roznášení, nebo rozvědku? Proč? Stejně potom přijde složenka a složím se. Minulý rok tady proběhla stejná otázka o samoodečtu jaké je to výhodné. No – zaplatit jsem to musel. Dnes už není cenový rozdíl mezi plynem a elektřinou. Zhasínat není co, věřím že při šetření energií zaplatím o 1500 víc. Nájemné. O asi 1200 korun výš. Tak když sám nic nepotřebuji, protože na to nemám, má cenu pracovat víc a dýl? Jako zedňál dřív chcípnu v práci než v Neděli po kávě.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-tolik-lidi-furt-breci-nejen-tady

led

Nestačí šetriť len vo svojom byte (u obytných domoch) ale aj v spoločných priestoroch. Spotrebovaná elektrika sa počíta:
spotreba domácnosti podľa bytového elektromeru + rozpočítaná spotreba spoločných priestorov (domový elektromer) podľa počtu domácností v dome.