Psychotic

Udělali jste někdy pro někoho něco hezkého úmyslně tak, aby se to nikdy nedozvěděl?

Stačí obecně, gecco 🙂

Nejlepší odpověď
redy

Tý brďo docela těžká otázka. Je těžký někomu pomoct, aby o tom nevěděl.
Třeba jako slovem, že se zmíním, aby mu bylo pomoženo. Jenže nemám takovou moc, abych tímhle způzobem pomohla.
Tak asi ne 🙂

Další odpovědi
klumprt

Tak, aby se nedozvěděl, že jsem to byl já?
Nebo tak, aby se nedozvěděl, že mu vůbec bylo provedeno něco hezkého?

To první, to by byla třeba charita, nebo sbírka ve prospěch někoho. Nebo anonymně zaslaná kytice (to jsem nikdy neudělal) nebo třeba taky přikrytí spícího dítěte…
To druhé nedává moc smysl. To by bylo něco jako, když dám někomu do šrajtofle kilo a on ho utratí, aniž by si všiml, že mu tam přibylo.

marci1

Chválit sebe asi není hezké, ale určitě ano. 🙂

zjentek

úmyslně žiju poctivě, takže těch, kteří se nikdy nedozví, jak se jim díky mě hezky žije, bude na světě asi víc.
O mnoha lidech se pěkně vyjadřuji před ostatními ..nebude to ten případ? Prej se karma tvoří smýšlením, tak jestli já jim všem náhodou nedělám krásnou karmu…

gecco

😉
A včil to mám/e prokecnout??
😉
_____________­____________
Obecně jo – něco v zásadě ani jinak nejde…
😉

ivzez

Spíše ne.

Pokud jsem měla pocit, že je potřeba pro někoho něco udělat, udělala
jsem to, aniž bych přemýšlela o tom, jestli se o tom dotyčný někdy dozví.

Řadu věcí nejde udělat bez spoluúčasti někoho dalšího, takže se
podle mne stejně nedá počítat s tím, že by vše zůstalo utajeno.

anonym

Ano,ale nebudu to sem psát.

led

Ak pomôcť anonymne, tak ostaňme naďalej s Bobríkom mlčania.

anonym

Myslíte ctižádostivost?Taky docela vada.

Reezo

Většinou jde člověkovi o to, aby jeho dobrý skutek byl případně ohodnocen. Osobně bych byl radši, kdyby mi to dotyčná osoba řekla, aby se předešlo případným omylům atd… Ne vždy je pomoc bez vědomí dotyčné osoby skutečně pomoc. Jsou případy, kdy může tento úmysl napáchat více škody než užitku. Druhého člověka potěší, když bude vědět, že na něj myslíme.

Mě osobně by potěšilo, kdyby mi čas od času má drahá polovička zastrčila někam kus papíru na kterém by bylo, že mě má ráda nebo něco podobně

anonym

Tvá skromnost, Jugare, je bohulibá.