Maggie.b

Udělala jsem opravdu strašnou věc. Poradíte?

Psali jsme test a já skoro všechno opsala od spoludedícího. Pak sem ale učitelce lhala, že sem neopisovala a ona nám oboum dala pětku. Cítím se opravdu strašně… Co těď?? :(
Doplňuji:
Učitelce sem to řekla a řekla, že máme smůlu, že nám to nezmění… Jen mě prostě štve že za to pyká i můj spolusedící. :(

Nejlepší odpověď
Hykam

Dojdi za učitelkou, omluv se a řekni ji jak to bylo, že spolusedící za nic nemůže.
Věřím, že učitelka ocení, že jsi přišla sama a buď dá vám oběma ještě jednu šanci nebo alespoň opraví písemku spolusedícímu dle jeho zásluh.

Další odpovědi
tom004

Chybama se člověk učí.Když to bude platit i u Tebe,je to v pořádku.Ale nějaká omluva,by neškodila.

dědapetr

Zajdi za učitelkou a řekni pravdu,aby na tvou lež nedoplatil ten spolužák od kterého jsi to opsala.

kubajs

Hmm.. Jestli mají rodiče dobrou náladu tak jim to řekni ale jestli ne řekni to Tátovy … ten když byl maléj taky to dělal ;)A běž za učitelkou jak to opravdu bylo.

juie

1.Soused ví,že si od něho opisovala???
2.Je to tvůj dobrý kamarád(ka)???
Pokud 1. ví,ale to 2. je pravda tak tě jistě pochopí a postaví se na tvou stranu!
Pokud 1.neví tak mu to nerikej.
Ovšem horší je to pokud to ví a 2.ne to potom je nutné si něco vymyslet a jemu se omluvit.
Hlavu vzhůru to zvládneš =)

anonym

Přiznej se,omluv se a život jde dál,nejsi jediná,která tohle udělala,paní učitelka jistě tohle pochopí,nezapomeň dodat,že od téhle chvíle už budeš spoléhat jen a jen své znalosti.Spolužák od něhož jsi to opsala je nevinný,pětka mu nenáleží a tvým přiznáním stoupneš i v jeho očích.

Stephanie

Kdo by se v této situaci necítil špatně, ale pokud tě to soused nechal opsat, tak trochu za to může i on, ale pokud o tom nevěděl, tak je to jen tvoje chyba. Být tebou, učitelce i spolusedícímu se omluvím a bude to lepší! :)

Eminka02

tak dyžtak počkej až budou rodiče nalití. Pak co jim řekneš stejně zapomenou :)

wamper

Přiznat se a omluvit.

lenkalenka99

chybami se člověk učí.I ty by se měla trochu více učit když vám p.uč. řekne že budete mít písemku,ale i když vám to neřekne měla by si být naučená,protože nikdy nevíš kdy vás zrovinka bude zkoušet jen ústně.A svojí kamarádce by si se měla omluvit za že jsi od ní opisovala a p.uč. jsi řekla ,že jsi neopisovala. 🙂

gnosis

nic si z toho nedelej. to je to, o co ucitelce jde. podle me pokud ucitelka i presto, ze ses ji priznala nechce sousedovi opravit znamku, je to frustrovana puska, kterou pravdepodobne jeji zamestnani nijak nenaplnuje, a tak te chce potrestat petkou i tim, ze budes muset zpytovat svedomi. dokonce bych rekl, ze spoluzakovi nemela pravo tu petku dat a mohl by si na ni jit stezovat, nenechat si s*at na hlavu!