lukas.zmizik

udelal sem tady takovy nacrtek, jak by se dnes dalo vydelat na socialnich sitich, napr. facebooku. je to legalni?

strucny popis:

  1. pockat, az nekdo slavny zemre – napr. Vaclav Havel
  2. zalozit na fejsbuku skupinu se jmenem slavneho (slavne jmeno podniti uzivatele – ovce – k pridani se do skupiny)
  3. zanedlouho se do skupiny prida na tisice fanousku
  4. vymyslet si humanitarni pribeh o rakovine, ze napr. jeho dite trpi rakovinou a odeslat to skrz tu facebook skupinu fanouskum – tech jsou deseti tisice…
  5. no a to by bylo aby z tech tisicu nekdo neco nehodil…

otazka zni – je to legalni?
pro ilustraci par hodin cerstvy pripad:
http://mozekje­kamos.ic.cz/po­kus/adresar/vy­delek.png
Doplňuji:
(ja to delat nebudu ale delaji to jini)

Nejlepší odpověď
RQLM

mam pocit ze neco takoveho by se hodnotilo dle trestniho zakoniku jako podvod.
nevim jestli to rikam presne, tim chci jen rict ze na takoveto vykuky mysli trestni pravo ;)

Další odpovědi
zl@tk@

A proč to budeš dělat? Máš to vůbec zapotřebí ???

anonym

To je normální. Dělá se to tak. Je to marketingový tah…