Avatar uživatele
Rokio

Udělal otec dobrý skutek, nebo obsluha udělala špatný skutek, když objednával polévku v jídelně?

Když jsem šel s otcem do jídelny, tak jsem před tím řekl svému otci, že si s ním dám polévku napůl a nedám si nic jiného.

V jídelně táta spletl objednávku (byl nějak zmatený) a nakonec to dopadlo tak, že zaplatil za dvě polévky, i když jsme si dali jednu polévku na půl, což jsme dělali i dříve a vždycky nám naúčtovali jenom jednu polévku.

Udělal tedy táta dobrý skutek, protože podnik tím získal více peněz za menší množství prodané polévky, nebo naopak firma udělala špatný skutek, protože otce ošidila?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… pleteš si neustále pojmy …
… žádnej dobrej skutek neudělal …
… víš vůbec, co je to dobrý a špatný skutek ??? … když ti to nevysvětlili ve škole, ani doma, tak snad aspoň v tom kostele mohli …
… jak může obsluha udělat špatný skutek a ošidit vás tím, že vám přinese přesně co si objednáte {„V jídelně táta spletl objednávku (byl nějak zmatený)“} ??? … ty jsi dělal maturu na prestižní obchodní akademii ??? … to přeci nejni možný, že tě s takovejma názorama ji nechali udělat, ta škola musí být výkvět, a jámyslel, že jsou jen práva v Plzni …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

O dobrý skutek tvého otce se jistě nejedná. Pokud obsluha účtovala více, než jste objednali, mohla se zmýlit./ Nebývá moc zvykem v našich končinách, že si hosté objednají polévku a dvě lžíce./ Mohla to udělat i úmyslně. V každém případě jste se měli ozvat vy, jako hosté. Zde už nikdo nic nevyřeší. Zkrátka : pozdě bycha honiti!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

I ty jeden burzovní vlku – dávat si JEDNU polévku „napůl“? ROFL!!! ;) :D :D To vážně nevíš, že bys ušetřil, kdybys ji uvařil doma sám (a mohl sis dát porci CELOU nebo si půlku nechat na druhý den)? :D :D :D

To jsem FAKTICKY nežral, mít tu možnost, tak tohle je „Dotaz +“! Ale díky za pozvednutí nálady. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Dobrý skutek by otec vykonal, kdyby objednal dvě polévky a jednu daroval hladovému jedinci.

Tak, jak to popisujete, účtující obsluha otce ošidila, ale proč se otec mebránil?

Podnik či spíši účtující vydělal na jedné polévce, ale tím, že otce jako zákazníka ošidil, protože účtoval víc, než měl . Nejde o dobrý skutek, ale neoprávněný zisk.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nenapadlo tě , že by se tvůj otec najedl rád z vlastního talíře sám aniž by se s tebou o ten jeden talíř polívky musel dělit? Vážně, mě někdo říct že si se mnou dá talíř polívky napů a sám nic nechce tak mu radši vezmu druhej talíř protože by mi to opravdu bylo nepříjemné … a o dost nepříjemnější by bylo kdyby to pak se mnou měl potřebu v dalších dnech řešit a hledat v tom nějakou mojí chybu a vinu, to už bych ho asi poslal tam kde slunce nesvítí 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Mc Merkurion: Jde o to, že jsme si dali jednu polévku napůl a táta zaplatil za dvě. Dvě půlky se rovná celé polévce, tedy měl zaplatit za jednu a dříve nám to tak vždycky uznali. Teď kvůli různým machinacím a špatné obsluze, která má mimochodem nedala ani účtenku, táta platil vlastně dvakrát za dvě půlky jedné polévky.

před 1804 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… víš, v restauraci stojí poloviční porce 60% ceny, a sedíte na dvou židlích, používáte dvě lžíce, tak nevím, proč by jste měli jíst jednu polívku napůl … vy je chcete ošidit, a děláte to tak stále (jak sám popisuješ) …
… „V jídelně táta spletl objednávku (byl nějak zmatený)“ nějak my tam chybí úmysl či chyba obsluhy … copak si myslíš, že si budou pamatovat všechny hosty ???

před 1804 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek