Mishell811

Ucpaný nos po posledním nachlazení – co to?

Dobrý den všem,
mám takový problém. Před cca měsícem, jsem byl nachlazený.., byla to taková klasická rýma, prvně bolest v krku, pak smrkání..a nakonec kašel, který přetrvával delší dobu. Vše zmizlo, až na ten ucpaný nos.., přijde mi, jak kdyby ta rýma byla taková nedoléčená, je to možné?? Mám jej ucpaný..a do teho občas za den zasmrkám. Na uvolnění používám Olynth, stříknu..a mám půlku dne klid.., na noc taky stříknu..a nemám problém, v noci spát, ráno vstanu..a noc je krásně volný, jen pak se třeba ve škole, či na praxi, zase ucpe.., krom Olynthu, piju taky zázvorový čaj, pomáhá při nachlazeních..

Takže otázka z ní – Jedná se tedy jen o nedoléčenou rýmu či co???? (nikdy jsem s tím problém neměl..).
Díky Mishell.
Doplňuji:
Mno..

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Takhle se může projevovat i sinusitida. Také to může být „předávkování“ léky. Zkuste místo Olynthu používat Vincentku nebo Sterimar. Na doléčení to bude stačit a bude to bez vedlejších účinků. Také je možné, že se k viróze připojila alergie. Legrační je, že alergie se může spustit i na chlad.Pokud budou potíže přetrvávat zajděte si na ORL, případně na alergologii.
Jaképak „mno..“ Na tuhle otázku Vám dá nejpřesnější odpověď odborný lékař. Pokud Vás doznívající rýma příliš zatěžuje, bude to mít nejspíš jinou příčinu, a tu je třeba důkladně vyšetřit.

Další odpovědi
quentos

Je možné, že si tu rýmu „přiživujete“ (např. nedržíte se v teple, často vymrznete venku apod.) a ona se pak periodicky vrací. Poraďte se s lékařem, bude vědět víc. Důležité je teplo, nebo z toho bude zánět dutin, v horším případě i mononukleóza

Mishell811