Frogman

Učitelky a učitelé, co všechno se probírá na pedagogických radách?

Prý se tam všichni učitelé sejdou a probírají chování a
známky studentů, co ale ještě? Jak to tam probíhá a jak
dlouho to je?

Jako studenta by mě to zajímalo. :DD

Nejlepší odpověď
orwell

Předně si každý třídní učitel vypracuje písemně podklady pro ped. radu, kde jsou uvedeny základní charakteristiky třídy, tj. aktuální počet žáků, absence (oml. i neoml.), prospěchově nejlepší a nejhorší žáci, průměrný prospěch u každého žáka i celkový průměrný prospěch třídy, dále předměty, které činí žákům největší problémy, kázeňské prohřešky a navrhovaná opatření, různé školní a mimoškolní aktivity, atd., atd. S tím vším pak učitel vystoupí a přednese učitelskému sboru vč. ředitele. O něčem se diskutuje, o něčem hlasuje (např. udělení důtky ŘŠ, podmínečné nebo nepodmínečné vyloučení,…). Proberou se i některé další věci týkající se chodu školy, přidělí se učitelům nové úkoly, seznámí se s výsledky kontrol (např. zápisů v ped. dokumentaci), …
No, může toho být docela dost a u školy s cca 500 žáky to může trvat klidně 2 až 3 hodiny. Záleží na tom, jak se kdo chce dlouho vykecávat. Ale kávičku s Jituš jsme tam opravdu nikdy neřešili.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Všechno možný. A pane řediteli, řekněte té Novákové, aby uklízela i na našich záchodech, minule tam byl pavouk jak kráva a já se málem posrala strachy.
A Jituš, co ten tvůj novej objev? A Máňo, nezajdem dneska na kafe? A Míšu vezmem sebou, ne?

mosoj

A co je ti do toho ! Vyštuduj, přidej se a uvidíš.

briketka10

Jó já taky nemusím velký pavouky vždycky uháním, jak šílená :(
Sám sis odpověděl v otázce a já nejsem učitelka, vlastně jsem
nikdy nebyla 😁
Jak dlouho trvá porada? Podle potřeby profesorů asi že.