callmehelf

Učitel nás nutí být pod kraťasy bez trenýrek. Co můžeme dělat?

Dnes jsme měli informativní hodinu tělocviku kde jsme se dozvěděli pár věcí. Jedná z nich zarazila celou třídu a to zrovna to, že máme od učitele tělocviku zakázáno nosit pod trenýrky/tepláky slipy, trenýrky. Prostě navolno. Prý z důvodu hygieny, ale to mi nějak nejde do hlavy. Co můžu udělat? Jsou nějaké argumenty, kterým bych mohl učitele zakopat? Nemám strach. Celé třídě to je prý nepříjemné. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Z důvodu hygieny mi to přijde dost divné. Spodní prádlo se dá přece včas vyměnit, když se už zapotím. Spíš bych pochopil, že je to na překážku volnosti pohybu nebo že tělocvikář je úchyl.

Další odpovědi
Alesh

Mně to přijde jako blbost. Tipuju, že je to úchyl, který čeká, až někomu vypadne při cvičení bimbásek a večer o tom bude přemýšlet. 🙂

Tw!st

Že prý kvůli hygieně, to je absolutní kravina. Šel bych za ředitelem ať toho pedofila vyhodí. Pokud by se ho zastával, tak bych to řešil přes policii.

Kelt

Tak to proberte s rodiči a ti se mohou zeptat na rodičovské schůzce. Nevím. Jedna věc je hygiena, druhá věc je situace, že někomu spadnou kalhoty a protože pod tím nic nemá, bude nahý. A to není dobrý pocit.

Drap

Žádné pádné argumenty takové nejsou. Učitel má pravdu. A proč vám to vadí?

Arne1

Na rozdíl od jiných dotaz nechápu. Tak jde o trenýrky nebo tepláky ?
Pod trenýrky se snad nic dalšího nenosí – trenýrky jsou samy o sobě spodní prádlo. Na druhou stranu pod tepláku zase nějaké spodní prádlo být musí, a to nejlépe trenýrky, aby se například při přechodu z venku do tělocvičny daly tepláky snadno sundat.

ivzez

A co si místo trenýrek vzít slipy?
Možná, že jde učiteli jenom o trenýrky a ne o spodní prádlo.

Mně přijde nehygienické nosit cokoliv bez spodního prádla.

Kryšpín

Klídek pokud to nemusí být jenom skotská sukně tak se to přežije

Pepa25

Předpoklám, že jde o nějaké nedorozumění. Doporučuju se znovu zeptat.

Petr Hráček

Já učitele podpořím. Pro chlapy je nošení spodního prádla určité riziko. V kalhotách to jde v kraťasech, které jsou pevné jsou trenýrky dobré. Ale tam kde je to volný třeba právě volný kraťasy, tak lepší nechat. Proč? Protože u chlapů a celkově u samců jsou varlata v pytli, který je v podstatě mimo lidské tělo. Důvodem proč to tak je, je udržení nižší teploty. Varlata jsou nejchladnějším místem lidského těla. Teplo je ničí. Krátkodobě třeba ve vaně to zvládne, ale dlouhodobě už ne. Dnešní módní boxerky tlačí varlata k lidskému tělu a ohřívá je. Při sportu je ohřev ještě intenzivnější. Proto já taky chodím když to není nutné bez trenek a spím úplně nahý. Není to příkaz, jen sebe chráním.

Kepler

Existují i sportovní trenýrky ve funkci volnějšího oblečení, nejen jako prádla. I tak by těsnější hygienické spodní prádlo nemělo chybět. No a když se někdy odvážeme jako v původních Olympijských hrách v Řecku, pak to teprv bude zajímavé 🙂