Magdalénk_

Učít se španělsky, nebo francouzsky??

Napište plus a minus

Nejlepší odpověď
Rokio

španělština
výhody: vysoká rozšířenost, relativní jednoduchost (lehčí než např. angličtina)
nevýhody: Španělsko je dál než Francie

francozština
výhody: Francie je docela blízko ČR
nevýhody: jazyk je poměrně těžký na naučení (má dost složitou gramatiku)

Z toho plyne, že španělština je lepší.

Další odpovědi
Kelt

Plus – nauč se oba jazyky, ušetříš za případného překladatele.
Minus – neuč se žádný jazyk, ušetříš čas, ale budeš platit příslušného překladatele.
Španělština je třetí nejrozšířenější jazyk na zemi, v Jižní Americe a v Mexiku se domluvíš jen španělsky. Oba jazyky mají svou krásu, země mají historii, je kvalitní literature španělsky psaná i francouzská. Pokud se nemůžeš rozhodnout sám, tak se neuč. Nemáš na to motivaci a ani důvod.

Anikitos

Španělština – hodně jednoduchá, rozšířená (latinská amerika)
Francouzština – hodně složitá, ale krásná. je blíž, Fr. má lepší historii, je taky rozšířená – kanada, některé státy USA
Naučil bych se být tebou oba, ale první fr a pa španělsky. ;)

marci1

Asi raději španělsky. Je rozšířenější jazyk. Francouzština je také fajn, ale možná je lepší umět španělsky. 🙂