mandat

Učilo se za minulého režimu o paktu Ribbentrop-Molotov?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Ano. Pod oficiálním názvem Smlouva o neútočení mezi…
Vždyť se o ní běžně mluví i ve filmech vzniklých za minulého režimu.
Pokud máš na mysli tajný protokol o rozdělení sfér vlivu, tak o tom ne.

Další odpovědi
beer

Ve školách, kam jsem chodil já, ani náhodou. Na SŠ jsem to už věděl, od učitele to ale nebylo ))

huxa

Na ZŠ a ani SŠ (jeden rok dějepisu) jsme si o tomto také neříkali, studoval jsem už v tomto tisíciletí.

Emefej

Na ZŠ jsem to neslyšel, ale na střední jsme se o tom v r. 1968 učili.

arygnoc

áno.
bol známy ako pakt o neútočení (sovietsko-nemecký pakt o neútočení).
a to, že 22. 6. 1941 ho Hitler potušil.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=pak­t%20o%20ne%C3%BA­to%C4%8Den%C3%AD,%20so­vietsko-nemeck%C3%BD