Dzejkob

Účetnictví, pojmy: „Má dáti, dal“

Prosím, najde se tu někdo kdo by dokázal vysvětlit v několika přehledných větách co jsou pojmy má dáti, dal a jak si při učtovací rozvaze tyto dvě slova nějak jednodušše a logicky zařadit, aby v tom člověk neměl zmatek.

Děkuji, za pomoc!

Odpovědi
dudu

Zkuste synonimum MD-bude tzv. knihováno na vrub svůj vlastní a Dal-někdo dává v můj prospěch. Banky tyto zápisy knihují obráceně.
Jen tak mimochodem – zlí jazykové v účtařině např. tvrdí, že v rodinném účetnictví mají děti nejraději stranu DM – dá máti. Prosím, nic ve zlém.