Avatar uživatele
jakube33

Učení textu zpaměti

Kdybych si naky text namluvil treba na diktafon a poustel do sluchatek a poustel si ho stale dokola myslite ze by to pomohlo abych to umel zpameti? :D zajimaji me vase nazory a mozna naky zkusenosti pokud nekdo ma napad jako ja :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, WeeBear před 4508 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Mně vždy pomohlo ,když jsem si četla text, co jsem se chtěla naučit nahlas , a to by ti mohl diktafon dobře nahradit. Vyzkoušej to .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Ano,je to tzv.fonetické učení a někteří herci se tak učí texty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lukas.zmizik

ja jsem kdysi cetl, ze nejlepe pomaha ucit se od konce… tedy naucit se poradne „na byka“ treba posledni dve vety a pak si to trochu projit uprostred a nakonec se ucit zacatek…

tim docilime, ze mozek bude pri „vzpominani“ postupovat do „duverne zname oblasti“

prirovnal bych to k tomu, ze jedu-li autem nekam, kde to znam, jedu v pohode prakticky mne po ceste nic nezmate…

jedu-li nekam, kde jsem jeste nikdy nebyl, tak mne muze kdejaka ptakovina znejistit – tedy postupovat smerem, ktery duverne neznam, to je brzda celeho mysleni…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MadAnnie

Nahrávání na diktafon opravdu funguje. Já to zkoušela, ale je docela zdlouhavé než to tam nahraješ… Nebo teda záleží kolik se toho máš učit. Vem si, že aniž by ses chtěl učit nějakou písničku, kterou uslyšíš 3× v rádiu, tak po 4té už si ji s tím rádiem broukáš… takže se poslechem naučíš i kdybys nechtěl 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek