huxa

Učení psaní webu-soubory-pomohli byste mi s tím prosím?

Jestliže chci vytvořit web, jak utvářet soubory, aby fungovali? Prostě, na server musím dát každou stránku zvlášť, jak je pojmenovat a jak udělat, aby na sebe odkazovali? (hlavní stránka-index.php, co další soubory s koncovkou dat a emf?)

snad jste mě pochopili přes to, jak jsem to kostrbatě zformuloval.

Nejlepší odpověď
Tazman

Obávám se, že jsem dotaz plně nepochopil. Ale zkusím to.

Ve většině serverů je název souboru pro „úvodní“ stránku index.htm popřípadně index.html.

Aby tato stránka „ukazovala“ odkaz na další stránku, musí v ní být (v tom souboru) zapsána patřičná instrukce (odkaz). Například:
<a href=„ahoj.htm“>Strán­ka AHOJ</a>
Tady ale vhodné místo jak se naučit programovat není. Zkuste:
www.jakpsatweb.cz

Koncovka dat? Koncovka emf? Co s nimi chcete provádět? „Ukazovat“ na ně můžete stejným způsobem jako na stránku AHOJ.

Seznamte se nejdříve ze základy. Co to je server, apache, php…

Snad jsem pomohl.