afro.minerva

Učení dítě na nočník.

Maminky, zajímalo by mě, od jakého věku jste začali učit na nočník. Setkala jsem se s tím, že sotva se dítě posadilo, tak hned začali mámy učit na nočník třeba už v osmém měsíci. Nicméně jsem na několika místech četla, že by se mělo začínat nejdříve v roce, protože do té doby necítí dítě nucení. Vlastně mi ty maminky tvrdí, že sotva ten nočník dítě vidí, tak už tleská a hned kaká a nebo čůrá a to je mu devět měsíců.

Zdá se mi to jako SCI-FI. Myslíte, že když mám dítě desetiměsíční, tak bych už s tím měla začít a nebo raději počkat do toho roka?

Nejlepší odpověď
kropitko

Dceři je 14 měsíců,když vidí nočník,tak má z něj akorát hrůzu. Dostane záchvat pláče,tak tomu zatím nechávám volný průběh.

Další odpovědi
panenka

Moje dvě dcery chodily na nočník kolem toho 1roku,a můj syn začal ve 14 měsících.Osobně si myslím že by se v žádnem případě dítě nemělo nutit učit se na nočník.

Nave

kdych měla vše popsat bylo by to nadlouhé povidani…jinak dětsko na nočník by se nemělo nutit…
dcerce byli2roky.mě dcerka take nechtěla chodit na nočník měla panickou hruzu a vždy plakala,když viděla nočník…kolikrát mi nejde ani ted…
sousedka má chlapečka a ten ji chodil asi už od14měsicu a ted mají-měli období,že na nočník vubec nechtěl a začal se počurávat,něko­likrát denně,a počuráva se ještě ted a budou mu3roky…
je to u každého jiné-individualní…
nechala a nechavám tomu volný pruběh…

Nuk nuk

Každý tvrdí trošku něco jiného.

Také mám kamarádky, které posadily na nočník dítko, které se akorát dokázalo posadit. Některé byly i úspěšné, ale mnohokrát jsem slyšela a četla, že v takovém případě vítězí spíš snaha a trpělivost maminky, než že by dítě vědělo, co se s ním děje.
Aby dítě opravdu chápalo, že se mu chce = jde se na nočník, musí mít vyvinuté svěrače, resp. nervové spojení mezi těmito svěrači a mozkem. To dozrává někdy mezi 1,5 – 2 lety, ale i tak je to dost individuální. Mému synkovi jsou 2 roky a dva měsíce, a nočník moc nechápe. POsadí se na něj, sedí, vstane a za pět minut to má v kalhotách.
Znám i děti, které si začaly samy říkat z ničho nic.

Pro gnr54: Mám známou, která měla děti v době, kdy jednorázové pleny sice už existovaly, ale byla to vymoženost pro horních 10tisíc. Její starší dítě bylo ochotné chodit v nacucané „latkovce“ ještě dlouho po 2.roce, aniž by ho to nutilo, říct si na nočník. Mladší, se stejnými podmínkami jako první, bylo po roce úplně bez plen. Takže ono je to individuální i s klasickými plenami.

MAFIA777

MAME DITE 19 MESICU ALE NA NOČNIK NECHCE MOC HO K TEMU NENUTIME ABI PAK JAK NAPSALA PANI NAHORE NEMNEL PANICKOU HRUZU

gnr54

Moje dcery nepotřebovaly pleny(klasické pleny)od roku a 3měs.Myslím tím i v noci.Přes den jsem dávala dcery pravidelně na nočník od 5měs.Tak že na 9 měsíci přes den už neměly pleny,jen na noc.Když budete vytrvalá jako já,tak to zvládnete.Dnes jsou pleny(pemprsky)ne­ekologické a mamky pohodlné.Nechtějte vědět kolik stojí reciklace pemprsek

ivajansa

Jsem také toho názoru, nechat to na přírodě. Mám pocit, že jsou děti pak vyrovnanější, když se do ničeho extrémně nenutí. Jinak syn začal chodit na nočník asi v roce sám od sebe a dcera něco málo po druhém roce a to oba ze dne na den a bez plen i na noc.